Connect with Us

Djali i Baton Haxhiut kërkon të ngrihet padi ndaj Top Channel

Aktualitet

Djali i Baton Haxhiut kërkon të ngrihet padi ndaj Top Channel

Publikuar

-

/

‘Përputhen’ është një nga emisionet më të ndjekura dhe më të përfolura të kohëve të fundit.

Programi transmetohet nga e hëna në të premte në “Top Channel”, ndërsa shpesh ka patur dhe kritikat për vlerat që promovon, apo gjuhën fyese.

Dje në “Përputhen Prime”, midis dy protagonistëve, Alvisa dhe Hyseni ka patur tensione të forta, ku janë treguar dhe skenarë kërcënimesh, përgjimesh dhe përndjekjesh nga ish i dashuri që i bëhen një vajze.

Pas transmetimit të programit në rrjet ka patur një lumë komentesh, ku një ndër ta që ka reaguar është dhe djali i Baton Haxhiut, Andi Haxhiu.

Në një postim në Twittet, me një sy më kritik, këtë herë ndaj vetë televizionit, ai shkruan që  ‘Top Channel’ duhet të paditet për nxitje të ngacmimeve, sulmeve dhe promovimit të shantazheve.

“Pas kësaj puntate të “Perputhen”, Top Channel duhet të paditet për akuzat e personazheve, për nxitje të ngacmimeve, sulmeve dhe promovimit të shantazheve. Kjo është krejtësisht e turpshme. Shumë e turpshme! Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë më parë ne ekrane televizive”, ka shkruar ai.

LEXO EDHE:  Blushi dhe Vjollca sulmojnë Ditmir Bushatin për hesap të oligarkëve të inceneratorëve

CNA.al. kontaktoi  vetë me Andi Haxhiu, ku tha se nuk ka diçka më shumë për të deklaruar se sa ka thënë, ndërsa shtoi se ‘ky turp, duhet trajtuar seriozisht, se si u lejua të publikohej.

Ndërkohë që në një reagim tjetër në facebook, në një postim të gjatë ai ka bërë akuza dhe ndaj vetë Ben Blushit, për të cilin shkruan se duhet t’i vijë turp që lejoi sakrifikimin dhe lincimin e një vajze për pak më shumë klikime.

Ndërsa i kujton këtij të fundit dhe fjalët e Ramës në Parlament “Blush, ti vdes per pak minister, duke e perifrazuar me sot “Blush, “ti vdes per pak klikime”.

“Nga sonte, Perputhen është edhe në mbështetje të dhunuesve, shantazhuesve, dhe të gjithe atyre që inqizojnë dhe përndjekin njërzit pa fijen e respektit për privacinë e tyre. Përputhen është një arenë turpi që sot “poshtërroi” një vajzë dhe duke e dekurajuar paralelisht secilën viktimtë të dhunës në familje të raportojnë në polici’, ka shkruar Andi ndër të tjera në reagimin e tij./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Rama dhe Basha janë një mekanizëm”/ Kokalari: Dhuna ndaj demokratëve të dënohet nga të gjithë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Aktivistja Evi Kokalari ka deklaruar se protesta e sotme tregoi qartë se Lulzim Basha dhe Edi Rama janë një mekanizëm.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Kokalari shkruan se Shqipërisë i mungon pluralizmi, ndërsa shton se dhuna ndaj demokratëve duhet të dënohet nga çdo qytetar, qoftë ky shqiptar apo i huaj.

Dhuna e lëshuar sot kundrejt deputetëve, delegatëve dhe anëtarëve të PDsë nga Lulzim Basha dhe Edi Rama, duhet të dënohet hapur nga çdo Shqiptar dhe i huaj.LEXO EDHE:  Blushi dhe Vjollca sulmojnë Ditmir Bushatin për hesap të oligarkëve të inceneratorëve

LEXO EDHE:  Ben Blushi: Sot do i them të gjitha

Sot kemi parë qartë që Basha dhe Rama janë një mekanizëm, dhe në Shqipëri nuk ka pluralizëm, por një qeveri të korruptuar që janë gati të përdorin dhunë kundrejt popullit.

Demokracia Shqiptare është cënuar haptasi. Besoj se tashmë e kuptoni që ky realitet nuk ka të bëj fare me desinjimin e  Z. Berisha si persona ‘non-grata’. Kjo e fundit në fakt thjeshtë nxorri në pah realitetin e hidhur të politikës Shqiptare”, shkruan Kokalari./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr në lokal/ Plagoset me armë zjarri 36 vjeçari në Berat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 50 vjeçar me inicialet N.T, është arrestuar sot në flagrancë, pasi në ambjentet e një lokali në lagjen “4 Shtatori”, Dimal, për motive të dobëta, ka goditur me armë zjarri në këmbë shtetasin E.F., 36 vjeç.

“Nga speciaistët e Seksionit për Krimet në Stacioni e Policisë Dimal, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit N.T., 50 vjeç, banues në fshatin Arrëz, Dimal, pasi në ambjentet e një lokali në lagjen “4 Shtatori”, Dimal, për motive të dobëta, ka goditur me armë zjarri në këmbë shtetasin E.F., 36 vjeç, banues në Dyshnik, Berat.LEXO EDHE:  Flet Ben Blushi/Ja pse nuk e mbështes protestën e opozitës

LEXO EDHE:  Blushi dhe Vjollca sulmojnë Ditmir Bushatin për hesap të oligarkëve të inceneratorëve

Shtetasi i dëmtuar mori mjekim në Spiatalin Rajonal Berat, pa probleme për jetën dhe u largua për në banesë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme“, thuhet ne njoftimin e policise./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dalin emrat/ Kush janë pjesëtarët e bandave të Bashës

Publikuar

-

Nga

Kanë dalë emrat e mercenarëve të Lulzim Bashës, që u përdorën sot nga ky i fundit për të dhunuar demokratët.

Sipas Syrit, këta persona kanë ushtruar dhunë ndaj demokratëve, pasi ata shkuan në katin e dytë, afër zyrës së Bashës.Ndër emrat e mercenarëve, është Dritan Nela, Darvin Zalla, Dorian Protoduari.

Gjithashtu edhe Sefer Shata, person i dënuar me 25 vjet burg për vrasje, si dhe Ylli Gosturani, vëllai i shoqëruesit të Bashës, Astrit Gosturani./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE