LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita e OKB-së/ Olta Xhaçka: Më të përkushtuar se kurrë për të garantuar paqe dhe siguri

24 Tetor 2021, 10:46, Aktualitet CNA
Dita e OKB-së/ Olta Xhaçka: Më të përkushtuar se

Ministrja e Europës dhe Punëve të Jashtëme, Olta Xhaçka ka bërë një urim në lidhje me ditën e Kombeve të Bashkuara. Xhaçka në një postim në rrjetin social Twiter shkruan se kjo është një ditë feste që kujton atë që është arritur dhe anzhazhimin e konsoliduar deri më tani.

Sipas ministres, në këtë 76 vjetor përkushtimi në këtë sistem rregullash për të garantuar paqen dhe sigurinë është më i madh

?Gëzuar Ditën e OKB-së!  76 vjet më parë filloi një epokë e re në marrëdhëniet ndërkombëtare kur hyri në fuqi Karta e OKB-së.  76 vjet më pas, ne jemi më të përkushtuar se kurrë në një sistem të bazuar në rregulla, si mënyra më e mirë për të garantuar paqen, sigurinë dhe bashkëpunimin.

 Le të jetë kjo një ditë feste për atë çfarë është arritur, dhe angazhim për të konsoliduar këtë organizatë që na jep të gjithëve një zë.?/CAN.al

Lajmet e fundit nga