LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryevepër vjedhje me inceneratorët/ Ish deputetja e LSI, akuza të forta Subashit

21 Tetor 2021, 18:34, Aktualitet CNA
Kryevepër vjedhje me inceneratorët/ Ish deputetja e LSI, akuza të

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka, ka folur për aferën e inceneratorëve, ndërsa ka hedhur akuza edhe ndaj kryebashkiakut të Fierit.

Në një intervistë për Syri tv, ajo tha se me inceneratorët është bërë kryevepër vjedhjeje, duke shtuar se Armando Subashi ndërroi vendin ku do bëhej incenerimi.

?Inceneratorët janë mega skandal vjedhje. Janë 460 milionë lekë të vjetra, që Armando Subashi ka marrë nga qytetarët me taksa dhe ua ka dhënë disa koncesionarëve. Subashi ka ndërruar vendin ku do bëhej incenerimi. U shtua hapësira e inceneratorëve me 11 hektarë.

Zoti Lefter Koka akuzohet për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera. Në Fier degjeneroi situata me mbetjet. Inceneratori i Fierit u tha se do të mbyllej shpejt, por akoma nuk është mbyllur. Me Kokën nuk kemi hakmarrje, sepse kjo gjë ka nisur që kur ai ka qenë ministër i LSI:, u shprej ajo.

Sa i përket vettingut të politikanëve, ajo u shpreh se duhet kohë që të bëhet realisht vetting./CNA.al

Lajmet e fundit nga