LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pezullohen nga detyra 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

20 Tetor 2021, 20:41, Aktualitet CNA
Pezullohen nga detyra 6 punonjës të policisë së

Pezullohen nga detyra 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli.

Mësohet se 4 të tjerët janë punonjës të qarkullimit. Deri tani bëhet me dije se prokuroria e Tiranës ka hetuar kryesisht për veprën penale “ushtrim i ndikimit të paligjshëm” për shefat, ndërsa “shpërdorim detyre” për punonjësit e tjerë.

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për shefin e Komisariatit dhe pezullimin nga detyra. Sipas informacioneve të siguruara, bëhet fjalë për 2 raste të kapjes së drejtuesve të mjeteve në shkelje administrative.

Pak kohë më parë, CNA.al ka denoncuar shkeljet që janë bërë nga Krenar Gjokutaj, njeriu i cili pak kohë më parë me një komision gjobiti me 50 milionë lekë disa të rinj korçarë për një protestë, për shkak se zhvilluan tubime në kohën e Covid. /CNA.al

Lajmet e fundit nga