LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vëllezërit siamezë”/ 21 fakte, si Lulzim Basha kopjon Edi Ramën

12 Shkurt 2018, 09:36, Aktualitet CNA

Kreu socialist dhe kryeministri Rama shpesh është thënë se ka kopjuar Berishën në sjelljen e tij politike, por në fakt është krejt i ndryshëm dhe më shumë se kopje e Berishës është një politikan që hap pas hapi është kopjuar nga Lulzim Basha, pasardhësi i Berishës në krye të PD-së.

Rama dhe Basha janë si dy pika uji, CNA.al po rendit disa fakte në aksionin e tyre politik, si kanë ardhur njëri në krye të PS-së dhe tjetri në krye të PD-së, dhe si sillen politikisht.

E ndërsa Rama nuk ka mundur ta kopjojë Berishën, Lulzim Basha ka braktisur sjelljen e liderit që i trashëgoi PD-në dhe ka zgjedhur të kopjojë Edi Ramën.

Le të sjellim më poshtë ngjashmërinë e tyre.

Në fakt ?Rilindja? dhe ?Republika e Re? janë dy dështime që shqiptarët i shohin dhe prekin çdo ditë, një qeveri e shumë akuzuar dhe një opozitë që është vegël e saj.

Me një Lulzim Bashë që pretendon se nuk është si Edi Rama, por në fakt me të gjitha çka renditem më lart, Luli është ?vëllai siamez? i Edi Ramës, jo sepse kështu themi ne, por sepse kështu flasin faktet./ CNA.al

Lajmet e fundit nga