LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pse prishini imazhin e shtetit tonë!”/ Vdekja në Qerret dhe telefonata e dyshimtë nga gazetaret ruse

19 Tetor 2021, 21:00, Aktualitet CNA
“Pse prishini imazhin e shtetit tonë!”/ Vdekja në Qerret

Pedagogu Ervin Karamuço deklaroi se ishte kontaktuar këtë të martë nga dy gazetare ruse, të cilat kishin kërkuar të sqarojnë diçka më shumë sa i takon vdekjes së 4 turistëve në hotelin në Qerret të Kavajës.

Karamuço tha se gazetaret kanë ngritur pikëpyetje lidhur me një lajm të pakonfirmuar në mediat shqiptare, se 60-vjeçari Sergei Burenkov kishte qenë ushtarak i lartë në vendin e tij.

 ?Jam kontaktuar nga dy gazetare ruse që në një farë mënyre kërkonin ?llogari? se ç?punë keni ju që prishini imazhin e shtetit tonë, lidhur me një vrasje që mund të jetë aksidentale. Ju thashë se detyra ime është të ndriçoj studentët e mi mbi çdo lloj krimi që ka ndodhur?, deklaroi pedagogu në studion e ?Opinion? në Tv Klan./CNA.al

Lajmet e fundit nga