LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Larja e hesapeve dhe vrasjet e bujshme/ Ish-kryeprokurori: Persona me “master krimi” në Shqipëri

20 Tetor 2021, 20:59, Aktualitet CNA
Larja e hesapeve dhe vrasjet e bujshme/ Ish-kryeprokurori: Persona me

Ish-kryeprokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beçi ka deklaruar se organet hetimore në vend duhet të kenë një tjetër nivel përgatitjeje, për të hetuar krimet e ndodhura.

?Ne po flasim për disa persona që vijnë me master krimi në Shqipëri. Organet hetimore duhet të jenë të përgatitur për një stad tjetër?, tha Beçi në studion e emisionit ?Në Shënjestër?.

Ish-kryeprokurori gjithashtu theksoi se Shqipëria nuk është treg që mund të përballojë kaq shumë personazhe të krimit të organizuar.

?Në kuptimin e kriminelëve, ata kanë filluar të mësojnë disa gjuhë të huaja, ndërsa organet tona ende nuk janë mësuar. Shqipëria nuk është treg që mund të përballojë kaq shumë personazhet e krimit të organizuar?,  theksoi Beçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga