LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rreziku është i madh”/ Tritan Shehu “nxjerr zbuluar” Ramën: Ka vetëm një zgjidhje

8 Tetor 2021, 11:31, Politikë CNA

Deputeti I PD, Tritan Shehu ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama, pas paralajmërimit të këtij të fundit për krizën energjitike në vend.

Në një postim në rrjetet sociale, Tritan Shehu shkruan se Rama duhet t?iu tregojë shqiptarëve se deri në çfarë katastrofe ka projektuar ta cojë vendin këtë here.

Duke iu referuar edhe menaxhimit të situatës së pandemisë së Covid-19. Tritan Shehu shkruan se Rama e çoi vendin në greminë.

Po ashtu ai thekson se për këtë situatë të krijuar në vendin tonë, nuk ka tjetër ?mjekim?, por vetëm një zgjidhje që sipas tij është largimi i Ramës.

?Sot, Rama kur thote: ?kriza? energjitike, goditje si Covid, duhet të shpjegoje se deri në çfarë katastrofe ka projektuar ta cojë vendin këtë herë.

Se me Covid-in deri tani na ka bërë ta ?paguajmë? me 16 mijë të vdekur, mbi 150 M.Euro të paguara nga xhepi i qytetarëve, shëndet të shkatërruar.

Edhe ?fushatën? Covid e filloi një ditë duke projektuar ?kodra me varre?, autokolona me arkivole, tanke e autoblinda nëpër rrugë?..pastaj zhdukje, fshehje,?avullim? të tij!

Dhe në fakt e shpuri vendin deri aty, deri në ?greminë? me keqmenaxhimin e tij.

Kështu tashmë kemi arritur në ?majën? e Botës për numrin e viktimave, për mjekët e humbur, dëmin shëndetësor e ekonomik të qytetarëve.

Dhe për këtë ?krizë? kështu doli, një të djelë, duke ndjellur më të eqen, duke bërë Kasandrën.

Pra realisht rreziku është i madh:

Por këtë herë jo nga ?kriza? reale, por nga ajo, që Rama ka në mendjen e tij, ka në projeksionet e tij.

Në atë që ky Kryeminister e Qeveri e dështuar, në amulli e coroditje të plotë, kërkon t?i ofrojë përsëri shqiptarëve.

Për të keqen e tyre!

Dhe kjo do vazhdojë deri sa ky regjim të shembet.

Tjeter ?mjekim? nuk ka, as ?ilace?, as ?vaksina?.

Duhet vetëm ?kirurgji?, dhe shumë e gjerë kjo!?-shkruan Tritan Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga