LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do rrish në dush gjithë ditën apo do kursesh”/ Rama “kërcënon” qytetarët

8 Tetor 2021, 08:28, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët nëse është rezultat i keqqeverisjes dhe keqmenaxhimit situata e krizës energjitike.

Nga ana tjetër Rama është përgjigjur me batuta, ndërkohë që ka njoftuar s enuk do të ketë ulje çmimi edhe pas tejkalimit të krizës.

 ?Ajo që nuk doni të kuptoni është që ne nuk e mbajmë dot vetëm ne këtë peshë. Pse po e ndërtojmë ?Skavicën?? Sepse na ndihmon të kemi rezerva në raste krize.

 Atëherë ne po do të kemi fuqi ta bëjmë ndryshe lojën në pikëpamjen e tregut.

 Do kemi rezerva qoftë ta shesim ose ta përdorim për vete.

Pra, është zgjedhje ?do rrish në dush gjithë ditën apo do kursesh që të kesh rezervë më shumë??

Ose nëse do të blesh xhaketë, xhaketa kaq kushton. Pikë Në këtë situate jemi? ka thënë Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga