LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qytetarët duhet të durojnë”/ Rama: Nuk po vuajmë vetëm ne

8 Tetor 2021, 08:11, Politikë CNA

Në një deklaratë për media Kryeministri Edi Rama u ka bërë apel qytetarëve që të duurojnë përballë krizës energjitike dhe të jenë të hapur për argumenta sepse nuk dihet kur do përfundojë kriza.

?Verifikoni sa ka qenë nafta në 2013-ën në Shqipëri pastaj diskutojmë për të tjerat. Kemi punuar ditë-natë dhe është rritur ekonomia.

Çdo qytetar kur sheh që ka përballë një rrezik do ja adresojë Qeverisë se prandaj është Qeveria. Por duhet të jetë i hapur për argumenta. Se si bëhet dhe sa kohë do përballemi me këtë krizë. Nuk po e vuajmë vetëm ne duhet të durojmë?, është shprehur Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga