LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murrizi leksion Bashës/ ‘Nuk bëhesh gango 47 vjeç, lëre retorikën!’

7 Tetor 2021, 19:38, Politikë CNA

Kryetar i Lëvizjes Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, i ftuar mbrëmjen e sotme në ?Repolitix? ka komentuar kërkesën e Bashës për ngritjen e komisionit hetimor për masakrën zgjedhore.

Me tone të forta, Murrizi tha se Basha megjithëse i njeh zgjedhjet, pasi është futur në Parlament, do të bëjë rolin e gangos mezor.

?Retorika e Bashës që do të bëhet i fortë me zor, tani o lind, o bëshësh  deri tek klasa 4-5, pastaj  nuk bëhësh më.

Gango 47 vjeç nuk bëhesh se nisesh për gango del lango.

Unë do të shikoja  a ka masakër zgjedhore? A janë vjedh votat? A janë bler votat? I njef ky këto zgjedhje? Fakti që është atje tregon që i njeh.

Tashi leje retorikën. Lëri të dalmet në komision hetimorë se nuk zgjidhe gjë. Është një komision hetimorë ai ku Basha ka qene emigrant dhe është drejtu nga i ndjeri Olldashi?, tha Murrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga