LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Basha dhe Bardhi nuk përmbahen nga gëzimi, Rama “përgjon” ministret/ Detajet që nuk u panë sot në Kuvend

7 Tetor 2021, 12:16, Politikë CNA

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancën e radhës parlamentare.

Por, krahas debateve që tashmë janë bërë të zakonshme në çdo seancë, CNA.al sjell nëpërmjet fotove edhe disa detaje, që nuk u panë sot në parlament.

Një detaj që ra në sy, ashtu sikurse shikohet edhe në fotot më poshtë, është lumturia e madhe e kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe deputetit Gazment Bardhi, të cilët kanë shkuar në Kuvend, duke buzëqeshur vesh më vesh.

Nga ana tjetër kryeministri Edi Rama duket sikur në një moment po tenton të ?përgjojë? dy ministret, Elisa Spiropali dhe Delina Ibrahimi, të cilat se çfarë po flisnin ?kokë me kokë?.

Ndërsa zv.kryeministri Arben Ahmetaj, tenton ti tërheqë vëmendjen Ramës, duke i treguar diçka në telefon.

Po ashtu në sy bie edhe mungesa e Sali Berishës dhe Tritan Shehut, karriget e të cilëve ishin bosh.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

Lajmet e fundit nga