LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimit të bukës/ Grida Duma “gjuan” Arben Ahmetajn

24 Shtator 2021, 12:30, Politikë CNA

Deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Arvben Ahmetaj, për rritjen e çmimit të bukës,

?Jetojnë të rrethuar në luksin që kanë ndërtuar në kurriz të shqiptarëve, prandaj nuk skuqen kur nuk mbajnë premtimet, as nuk turpërohen kur thonë se çmimet janë të përballueshme?, shkruan Duma në rrjete sociale, duke hedhur edhe videon e intervistës së Ahmetajt.

Sipas saj, as e kanë idenë as duan të dinë cila është gjendja e shumicës dërrmuese të shqiptarëve, e cila jeton në varfëri

?Mjafton të dëgjosh qëndrimet e tyre e kuptohet që janë një pakicë, sepse as e kanë idenë as duan të dinë cila është gjendja e shumicës dërrmuese të shqiptarëve, e cila jeton në varfëri për shkak të dështimit të modelit të tyre ekonomik klientelist dhe korruptiv.

Dëgjojeni zërin e tyre?, shkruan më tej Duma./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga