LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sfida kryesore është uria”/ Tomorr Alizoti: Opozita duhet të protestojë

7 Tetor 2021, 10:59, Politikë CNA

Deputeti i PD, Tomor Alizoti në një deklaratë për media ka komentuar rritjen e çmimeve dhe qëndrimin e Qeverisë ndaj këtij fakti
Gjithshtu ai është ndalur edhe tek protesta e qytetarëve.

Sipas tij çdo fatkeqësi që prek shqiptarët është kthyer në fenomen dhe qytetarët duhet të reagojnë.

?Fatkeqësitë e këtij vendi janë kthyer në shfaqje. Kjo është thjesht shfaqje e radhës. Rama është një njeri pa moral që bën moral. Shqipëria nuk duhet të reshtë se protestuari. Nëse jashtë sfidat kryesore janë mjedidi dhe teknologjia, në Shqipëri është uria. Shqipëria nuk duhet të reshtë së protestuari?, është shprehur Alizoti

Ndërsa pyetjes nëse opozita duhet të jetë pjesë e protestës, ai i është përgjigjur:

?Opozita duhet të bëjë protestë sepse është rezultat i një proteste. Nuk duhet të ndalim së protestuari?./CNA.al

Lajmet e fundit nga