LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Rama do të merreni me gërë-vëre”/ “Aleati” i zbulon planin kryeministrit

8 Tetor 2021, 11:55, Politikë CNA

Kreu i PD në detyrë Lulzim Basha, ka hedhur poshtë deklaratat e kryeministrit Edi Tama se rritja e çmimit dhe kriza energjitike janë të pashmangshme.

?Unë e di që kjo nuk është diçka e pashmangshme që prek të gjitha vendet siç do tju mbushë mendjen Rama.

Pakica e korruptuar e bën të pamundur klimën e biznesit i cili nuk mundet të paguajë punëtorët dhe detyrohet të mbyllë vendet e punes në vend ti shtojë ata.

Mos u gënjeni. Kjo nuk është krizë energjitike por korupsioni. Mos e lejoni që të gënjejë dhe t?ju shfryrëzojë me anën e taksave?, është shprehur Basha në një konferencë për mediat.

Sipas tij, Rama do vazhdojë të fshehë të keqen sepse ai është përgjegjësi i situatës ku ndodhet Shqipëria

?Rama do të merreni me ?gërë-vëre? që të humbë fokusi nga problemi kryesor. Është detyrë e të gjithëve që të qëndrojmë përballë kësaj fatkeqësie që quhet Edi Rama dhe që nuk do tja dijë për ata që vuajnë nga varfëria?,  ka thënë më tej Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga