LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ulet numri i të infektuarëve në Kosovë/ 4 persona humbin jetën nga Covid 19

30 Shtator 2021, 13:45, Kosova & Bota CNA
Ulet numri i të infektuarëve në Kosovë/ 4 persona humbin

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, në 24 orët e fundit, janë regjistruar vetëm 45 raste të reja me Covid 19, ndërsa është konfirmuar se 4 persona kanë humbur jetën nga virusi.

Në 24 orët e fundit,u shëruan 298 pacientë, ndërsa raste aktive mbeten 2,928.

Fushata e vaksinimit kundër koronavirusit në Kosovë ka nisur në fund të marsit.

Mbi 530,000 qytetarë janë vaksinuar plotësisht.

Aktualisht, në Kosovë janë në fuqi masat që kërkojnë dëshmi të vaksinimit ose test negativ të koronavirusit për të hyrë në objekte të gastronomisë, por edhe në institucionet publike dhe private që kanë punë me palë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga