LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi/ Vjen reagimi i parë nga Vuçiç

30 Shtator 2021, 11:18, Kosova & Bota CNA
Arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi/ Vjen reagimi i parë nga

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar menjëherë për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për reciprocitetin e targave.

Në një prononcim për mediat, nga Nishi Vuçiç ka paralajmëruar se në të ardhmen shqiptarët nëse veprojnë njësoj do të hasin në rezistencën e serbëve të Kosovës.

?Tërheqja e ROSU është parashikuar, dhe ky është një tregues se në të ardhmen veprime të tilla të shqiptarëve do të hasin rezistencën e popullatës serbe. Kthimi i KFOR -it në përputhje me Rezolutën 1244 është i rëndësishëm dhe tregon se është e mundur të sigurohet siguri garanci për serbët.

Ne jemi ata që prezantuam regjimin e afisheve për ta, ata nuk mund të prezantojnë pllaka prove, por ata do të vendosin një afishe në stemën serbe dhe nuk ka kosto të përfshira,? shpjegoi Presidenti serb.

Dokument-Reciprociteti për targat/ Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Lajmet e fundit nga