LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokument-Reciprociteti për targat/ Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

30 Shtator 2021, 10:48, Kosova & Bota CNA

Pas dy ditësh negociata intensive  është arritur një marrëveshje për targat mes delegacioneve të Serbisë dhe Kosovës në Bruksel.

Lajmin e ka dhënë përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Beograd, Miroslav Lajçak në Twitter, ndërsa falënderon dy përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë. ?Ne kemi një marrëveshje.

Pas dy ditësh negociatash intensive, një marrëveshje për de-përshkallëzimin dhe rrugën përpara sapo është arritur. Falënderoj Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviçin për gatishmërinë e tyre për të negociuar dhe pajtuar për të mirën e njerëzve?, njofton Lajçak./CNA.al

Lajmet e fundit nga