LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtatori, muaji i surprizave/ Zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju

1 Shtator 2021, 15:14, Horoskopi CNA

Nga një keqkuptim, mund të lindin tensione vërtet irrituese, në familje, me miqtë apo edhe në mjedise më pak intime siç është vendi i punës.

Shtatori mund të mos jetë një muaj shumë i thjeshtë, dhe ne duhet t’i kushtojmë vëmendje kërcitjeve të nervave, çdo fjale të thënë në një moment zemërimi. Pjesa më e madhe e asaj që duket se ju shqetëson këto ditë mund të jetë një gabim në komunikim.

Sigurisht, disa prej jush në të vërtetë do të kalojnë një fazë irrituese me probleme objektive, por do të jenë shumë, shumë pak.

Shtatori do të fillojë me një jetë të mirë dhe entuziazëm!

Ndërmjet energjisë dhe dëshirës për të bërë shumë gjëra, projektet tuaja personale do të jenë pak larg realizimit. Do të jetë një muaj plot angazhime.

Shtatori do të ndahet në dy pjesë: në të parën do të jeni më objektivë dhe më të shkëputur, në të dytën do të jetë e vështirë të qëndroni objektiv për atë që ndjeni , për shkak të ndjesive mjaft të nxehta , ndoshta mjaft kontradiktore.

Disa kontradikta të lehta emocionale mund të çojnë ndoshta në disa tensione për arsye praktike ose thjesht do të jeni pak të lodhur.

Por nga mesi i muajit do të jeni të pandalshëm dhe gjithashtu mund të rikuperoni çdo terren të humbur midis dyshimeve dhe nervozizmit.

Me pak fjalë, tri fjalë janë të mjaftueshme për të përcaktuar këtë shtator: rimëkëmbja, vendosmëria dhe motivimi.

Një pjesë e plogështisë kalon gjatë këtij muaji. Ndoshta do të jetë sepse jeni të ngopur me problemet e zakonshme, ankesat e zakonshme dhe lajmet e zakonshme. Ju do të dëshironi të jeni në gjendje të udhëheqni jetën tuaj ashtu siç e ëndërroni, të kultivoni interesat tuaja personale, të menaxhoni kohën tuaj si të doni.

Komunikim i qartë, mundësi për kohë të lirë dhe çështje materiale, marrëdhënie pak a shumë të qetë në familje (me përjashtim të një tensioni në pjesën e dytë të shtatorit) dhe shumë energji, e cila do t’ju japë shumë siguri veçanërisht në pjesa e dytë e muajit, më kontradiktorja për afeksionet por edhe ajo vendimtare.

Projektet tuaja fillojnë, të lidhura me sferën personale, me çështje praktike ose familjare, por edhe me një mendim drejt së ardhmes . Edhe ju, si të gjithë të tjerët, po mendoni se çfarë ka rezervuar ky sezon për ju.

Përgatituni në mënyrën më të mirë: investoni në veten tuaj dhe në lumturi ! E qëndrueshme, e pavarur nga ngjarjet e jashtme, pra do të fokusoheni në atë që ndjeni.

Do të kujdeseni për kënaqësitë e vogla dhe të mëdha të jetës, por edhe për detyrat, ku ndoshta do të përpiqeni të imagjinoni një të ardhme tjetër, më të përshtatshme me atë që dëshironi.

Në përgjithësi, ju pret një periudhë shpërblyese, e cila gjithashtu do t’ju ofrojë çdo zgjidhje për problemet familjare ose shtëpiake që janë në pritje për ca kohë.

Shtatori do t’ju ofrojë momente çliruese dhe raste për të reflektuar. Ky do të jetë muaji ku ju do të merrni shumë vendime të rëndësishme pas një viti të vështirë pandemik të kufizuar në çdo aspekt.

Gjallëri, dinamizëm dhe një dëshirë e madhe për të lënë problemet tuaja prapa. Shtatori do të fillojë me disa re ende të varura mbi kokën tuaj, por me shumë optimizëm sa ndoshta do të varet edhe nga komunikimi i fortë që do të keni me njerëzit që ju rrethojnë.

Çdo nervozizëm, ndoshta për shkak të problemeve familjare ose të tjera, do të shpërndahet gjatë muajit. Në fakt, nga mesi i muajit do ta gjeni veten më të qetë për të shijuar më shumë miqtë dhe kohën e lirë.

Kujdes ky do të jetë një muaj konfuz ! Dialogu, komunikimi, përfshirë mjetet e komunikimit dhe mjetet e transportit do të jenë baza për vonesat ose problemet e mundshme.

Prandaj, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje këtyre çështjeve dhe të përpiqeni, për aq sa është e mundur, për t’i parandaluar .

Natyrisht, nuk do të jetë gjithmonë e mundur të parashikohen situata të caktuara. Përndryshe, do të gjeni veten duke përjetuar një muaj diskutimesh të vazhdueshme, të cilat vetëm do të përfundojnë duke rritur nervozizmin.

Muaj i madh! Favorizimet astrale këtë shtator do të jenë aq pozitive saqë ju këshillojnë të punoni shumë për të kuptuar se cilat janë dëshirat tuaja, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me shoqërueshmërinë, hobin, familjen ose punën dhe çështjet materiale.

Së shpejti do të jeni në gjendje të notoni në një det të qetë dhe të shijoni gjithçka që ju pëlqen pa asnjë problem.

Përsa ipërket çështjeve të dashurisë do të duhet të prisni pjesën e dytë të muajit shtator, ku pritet të ketë shumë surpriza për të dashuruarit.

Do të jeni mjaft të relaskuar dhe do të shijoni fatin dhe të mirat që iu dhuron ky muaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga