LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dashuria/ Si do të jetë muaji Shtator për të dashuruarit

1 Shtator 2021, 16:00, Horoskopi CNA

Kujdes nga keqkuptimet , diskutimet dhe pakënaqësitë e fshehura! Nëse dëshironi të jetoni një muaj të qetë dhe ta mbani lidhjen të sigurt, atëherë duhet të keni kujdes.

Nëse për momentin shprehni dëshirën për tu ndarë, ajo që duhet është të ndaleni dh etë reflektoni mbi vendimin tuaj. Mbase po humbisni shumë.

Pjesa e parë e muajit mund t’ju japë frymën e ngrohtë të pasionit.

Sipas të gjitha gjasave, ju presin momente të këndshme, për t’iu kushtuar bukurisë dhe mirësisë së jetës, përfshirë erotizmin.

Ju mund të mos jeni shumë të lirë në lidhje me ndjenjat, dhe nëse dikush po pyet veten pse, arsyeja mund të jetë e qartë në pjesën e dytë dhe të fundit të shtatorit.

Në përgjithësi, i gjithë shtatori mund t’ju sjellë situata pozitive dhe frymëzuese . Disponueshmëria juaj do të jetë e perceptueshme dhe do të vërehet nga pamja, nga fjalët, nga reagimet.

Dëshironi të flisni, të hapeni, t?i besoni njëri -tjetrit, të përjetoni emocione të thella . Për erotizmin, pjesa e parë e shtatorit mund të jetë e pafavorshme, nëse jo plotësisht e pakënaqshme.

Shtatori mund të përkufizohet në shumë mënyra, por sigurisht jo i mërzitshëm. Kjo ndodh sepse pavarësisht kontradiktave mund të përjetoni një gamë të gjerë emocionesh. Ndërkohë, Marsi dhe Venusi gjithmonë do t?ju ??nxisin dhe kjo do të thotë se do të kaloni ditë dinamike për zemrën.

Në gjysmën e parë , erotizmi është fokusi kryesor, i cili do t’ju japë ndjesi të thella, por nuk do t’ju mbrojë nga kontradiktat emocionale.

Në pjesën e dytë të muajit do të shkoni në anën tjetër: eros në rënie të mprehtë, por dëshira është e madhe për dashuri.

I freskët, i gjallë, i guximshëm . Dhe mbi të gjitha kaq magjepsëse, me nuanca më të buta në fillim të muajit dhe më sensuale në vend të kësaj në pjesën e dytë të shtatorit.

Prandaj, një periudhë plot ngjarje dhe dinamike ju pret për zemrën, por do t’ju duhet të merrni parasysh disa kontradikta emocionale, të cilat spikatin në pjesën e dytë, kur shqisat gjithashtu do të ndriçojnë dhe do t’ju bëjnë të përfundoni në një vorbull ndjenjash dhe emocionet.

Shtatori ndoshta do të jetë një muaj shumë i këndshëm edhe për zemrën! Kalimet që ju shqetësojnë ju premtojnë një atmosferë të qetë, të gjallëruar nga ndezjet pasionante , momente romantike dhe momente të frymëzimit të madh emocional.

Me pak fjalë, ajo që ju nevojitet dhe ajo që ju pëlqen më shumë, për të kultivuar dashurinë dhe erotizmin sipas dëshirës tuaj.

Dhe nëse ëndërroni të mendoni për të ardhmen, të përjetoni diçka që gjithashtu do t’ju shoqërojë nesër, shtatori mund t’ju bëjë një dhuratë e bukur për ditëlindjen.

Reflektime dhe butësi, aromë dhe delikatesë , dialog dhe kontakt fizik: ju do të alternoni momente të ndryshme, faza të ndryshme që do të shënojnë mënyrën e ndryshme për të reflektuar ose vendosur mbi zemrën dhe ndjenjat tuaja.

Do të keni një dëshirë të madhe për të përjetuar emocione pasionante .Nëse bashkimi është i freskët, nëse ju vetë jeni ende plot hormone, arritja e kësaj ëndrre nuk do të jetë aq e vështirë.Por nëse ju prek në një periudhë në të cilën mbretëron lodhja mes jush dhe partnerit tuaj, dhe vitet në të cilat keni hequr dorë janë shumë, do të jetë një sipërmarrje e vërtetë.

Do të keni shumë butësi në zemrën tuaj, por të përzier me pakënaqësi, frikë apo emocione të ngjyrosura me ndjesi të pakëndshme.

Pjesa e parë e shtatorit duket se kalon nën flamurin e kontradiktës. Nëse ka probleme specifike, jini të sigurt sepse së shpejti do të lini gjithçka pas.

Pjesa e dytë e shtatorit, nga ana tjetër, do t’ju japë më shumë momente lineare, ndoshta më pak emocionuese, por jo për erotizmin , i cili më në fund do të ngrihet drejt lartësive të pasionit që ju mendoni se i meritoni pa asnjë dyshim.

Midis uljeve dhe ngritjeve , megjithatë, shtatori mund t’ju japë disa emocione të thella. Problemi i vërtetë pas këtyre luhatjeve mund të jetë komunikimi.

Do të ketë gjithashtu dallime në ndjenja dhe pasion. Në fakt, pjesa e parë e muajit do të jetë perfekte për erosin, e dyta për t?ju lënë të shkoni në erotizëm.

Dashuria do t’ju japë emocione të mëdha dhe ndoshta edhe disa ndryshime të papritura. Megjithatë, do të ketë dallime të theksuara gjatë shtatorit, për shkak të trendit të tranzitit.

Në fakt, kjo e fundit do të favorizojë ëmbëlsinë dhe romancën në pjesën e parë të shtatorit, një kohë e përkryer për të folur dhe hapur veten me delikatesë.

Por nga mesi i muajit, klima do të bëhet më e nxehtë : për erotizmin, natyrisht, një preferuar i madh i kësaj periudhe, por edhe për tensionet dhe kontradiktat.

Tani e keni kuptuar: pjesa e parë e shtatorit duhet të anulohet !

Sidoqoftë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të prisni deri në gjysmën e dytë të muajit, kur Venusi më në fund ju buzëqesh ndërsa Marsi ndalon së ju torturuari.

Vjeshta vjen me psherëtima të ëmbla, emocione delikate dhe shumë pasion. Do të keni mbyllje të bukur të muajit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga