LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi i muajit Shtator/ Puna, cila do të jetë shenja më me fat

1 Shtator 2021, 15:35, Horoskopi CNA

Shtatori nuk do të jetë një muaj entuziast përsa i përket punës. Ndoshta jeni të lodhur dhe po kërkoni një punë që do t’iu garantojë më shumë kënaqësi dhe më pak lodhje.

Këtë muaj, megjithatë, përpiquni të mos jeni të nxituar, por të prisni që situatat e ndryshme të jashtme të bëhen më të qarta.

Shumë gjëra mund të ndodhin akoma, më mirë shtyni zgjedhjet tuaja. Shtatori ju kërkon të keni kujdes në gjithçka.

Ju do të keni qëllimin serioz për të rimarrë të gjithë terrenin e humbur më pare. Në fakt, ky muaj mund t’ju sjellë disa rezultate të mira .

Shumica e asaj që do të korrni në këto ditë, do t’i atribuohet përpjekjeve tuaja të mëparshme. Me pak fjalë, ju po korrni atë që keni mbjellë.

Në shumë raste, rezultatet do të jenë shpërblyese, edhe pse ende jo të një rëndësie të jashtëzakonshme, ndërsa në disa raste do të zhgënjeheni.

Do të keni ide të qarta dhe do të dini saktësisht se ku doni të shkoni. Me këto ambiente, ju mund të zgjeroni gamën e kontakteve tuaja, të dëgjoni një person të destinuar t’ju ndihmojë në rrugë të reja, ose të krijoni projekte të reja.

Puna mund të jetë shkaku kryesor i shqetësimit tuaj. Ndoshta është pikërisht këtu, origjina e mendimeve që do ta bëjnë shtatorin të pasigurt.

Nëse ju pëlqen puna që keni dhe nuk doni ta ndryshoni atë, ndoshta do të keni nevojë vetëm për kohë për t’u përqëndruar në të, ndoshta nuk do të jetë e lehtë.

Komunikues dhe logjik në shërbimin tuaj për tërë muajin!

Me këto ambiente, është e lehtë të imagjinohet se mund të menaxhoni me lehtësi çdo lloj kontakti dhe marrëdhënie pune.

Kështu që biznesi përmirësohet, edhe nëse ka shumë të ngjarë që do të duhet të prisni edhe pak për të rritur të ardhurat . Nuk është koha e duhur për një investim të rëndë: nëse duhet të investoni, bëjeni atë me përkushtim dhe vazhdoni të përkushtoheni ashtu siç jeni duke bërë tashmë.

Pragmatizmi juaj do t’ju ndihmojë të merrni detyrat para jush këtë muaj shpejt dhe mirë.

Do të jeni të aftë, por të ndërgjegjshëm për buxhetin, të orientuar drejt detajeve dhe më të besueshëm se kurrë.

Energjia për të kryer edhe detyrat më të vështira nuk do t’ju dështojë kurrë dhe do të mbetet mjaft e pastër për të përshkruar projektet e ardhshme, që synojnë planifikimin dhe përmirësimin e të ardhurave tuaja.

Mërkuri në Peshore gjatë gjithë muajit do të thotë shumë gjëra. Para së gjithash, do të keni mundësinë të ndaleni dhe të reflektoni për nevojat tuaja.

Për disa prej jush mund të jetë e mundur të rishikoni hapat tuaj, ndoshta në rast të zgjedhjeve shumë të nxituara.

Në çdo rast, ju mund të përballeni me intervista dhe provime, projekte dhe prezantime, lajme dhe probleme të vjetra, të gjitha gjithmonë me një komunikim në maksimumin e aftësive tuaja.

Shtatori mund të mos jetë një muaj veçanërisht i pasur me lajme, por ndoshta, duke pasur parasysh periudhat e mëparshme shumë të gjalla, kjo nuk duhet t?iu shqetësojë aspak.

Sido që të jetë, ju mund të dalloheni për aftësinë tuaj për të planifikuar dhe do të tregoni aftësi të shkëlqyera si strateg . Dinak? Pak, po: pjesa tjetër e këtyre kohëve gjithashtu shërben për të mbijetuar në xhunglën urbane!

Në biznes, nuk ka ardhur ende momenti juaj.

Mërkuri në Peshore gjatë gjithë muajit do të jetë një kartë e shkëlqyer për të luajtur në lojën profesionale.

Çfarëdo loje që po luani, ju vetëm do të duhet të jeni të durueshëm deri në gjysmën e dytë të shtatorit.

Në fakt, në të parën duket se ka të ngjarë që të hasni në vonesa, ngjarje të papritura, diçka që do t?ju lërë në pezullim.

Kujdes nga nervozizmi !

Një muaj problematik për komunikimin dhe mjetet e udhëtimit nuk duket se është shumë i favorshëm për të punuar. Sidoqoftë, angazhimi juaj do të mbetet gjithmonë efikas , edhe nëse nuk do të keni gjithmonë sukses në synimet tuaja.

Shtatori do t’ju kërkojë shumë durim dhe shumë shpirt tolerance. Ka të bëjë vetëm me shtyrjen e situatave të caktuara, duke mos hequr dorë plotësisht nga qëllimet tuaja.

Çfarë fati është të jesh në gjendje të mbështetesh te Mërkuri në Peshore gjatë gjithë muajit.

Kjo do të thotë mundësi të shkëlqyera , kapacitet të madh për dialog dhe rrjedhimisht negociata, shanse të shkëlqyera për të përmirësuar të ardhura , të bërit biznes të shkëlqyer dhe mbështetur me sukses intervistat dhe provimet e punës .

Kini kujdes sepse nervozizmi nuk ndihmon në kryerjen e saktë të detyrave tuaja.

Problemi, të paktën në pjesën e parë të muajit, do të ketë të bëjë me këtë qëndrim: impulsiviteti dhe tensioni nervor që mund t’ju shtyjnë drejt zgjedhjeve impulsive, të nxituara dhe shumë të gabuara .

Nga mesi i muajit do të jeni në gjendje t’i kushtoheni biznesit tuaj me një lehtësi më të madhe dhe kush e di se ju gjithashtu nuk mund të merrni ndonjë favor të papritur nga rastësia ose fati. Me pak fjalë, do ta mbyllni shtatorin me një lajm të mirë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga