LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hapet tuneli i Skërficës/ Balluku jep lajmin e mirë për qytetarët

23 Gusht 2021, 10:51, Aktualitet CNA
Hapet tuneli i Skërficës/ Balluku jep lajmin e mirë për

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, ka inspektuar ditën e sotme ecurinë e punimeve mbi hapjen e tunelit të Skërficës. Ajo është shprehur se tuneli është hapur dhe tashmë po punohet për plotësimin e të gjithë elementëve të tjerë të nevojshëm të kësaj vepre.

?Është hapur tuneli i Skërficës, pjesë e aksit të ri rrugor Kardhiq-Delvinë. Gërmimet kanë përfunduar në të gjithë gjatësinë e tij dhe tashmë po punohet për plotësimin e të gjithë elementëve të tjerë të nevojshëm të kësaj vepre?, njofton ministrja.

Kujtojmë se punimet në kantierin e Kardhiqit, nisën gushtin e vitit të kaluar. Ky tunel pritet të shkurtojë distancën Tiranë-Sarandë me tre orë./CNA.al

Lajmet e fundit nga