LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentuan të vrisnin me thikë një shtetas/ Në pranga dy autorët e dyshuar

22 Gusht 2021, 15:53, Aktualitet CNA
Tentuan të vrisnin me thikë një shtetas/ Në pranga dy

Policia e Vlorës ka arrestuar dy shtetas, përkatësisht shtetasin E.M 37 vjeç dhe S.M, 17 vjeç pasi tentuan të vrisnin shtetasin me inicialet R.M, 29 vjeç.

E.M dhe S.M në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë goditur me thikë shtetasin R.M në një parking në lagjen ?1 Maji? Vlorë.

Konfilkti thuhet se ka ndodhur për motive të dobëta.

?Pas marrjes së njoftimit se në lagjen ?1 Maji?, Vlorë, në një parking, ishte plagosur me mjet të  mprehtë, shtetasi R. M., 29 vjeç dhe ishte dëmtuar shtetasi K. K., 25 vjeç, të dy banues në fshatin Xhyherinë, Vlorë, menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë, të cilat falë reagimit në kohë dhe punës profesionale, bënë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin e dy autorëve të dyshuar:

Shtetasi E. M., 37 vjeç dhe shtetasi i mitur S. M., 17 vjeç, të dy banues në Fier.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, dyshohen se në një parking në lagjen ?1 Maji?, Vlorë, gjatë një konflikti për motive të dobëta, kanë plagosur me mjet të mprehtë, shtetasin R. M., i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën dhe kanë dëmtuar fizikisht shtetasin K. K.

Gjatë kontrollit fizik shtetasit të mitur S. M., iu gjet dhe sekuestrua një përforcues grushti, ndërsa shtetasit E. M. iu sekuestrua automjeti i markës ?Mistubishi?, të cilin e drejtonte në gjëndje të dehur në momentin e prangosjes nga shërbimet e Policisë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, në ngarkim të shtetasit E. M., për veprat penale  ?Vrasje me dashje?, mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim, ?Plagosje e lehtë me dashje? dhe ?Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt? dhe në ngarkim të shtetasit S. M., për veprat penale, ?Vrasje me dashje?, mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim, ?Plagosje e lehtë me dashje? dhe ?Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta?, thuhet në njoftimin e Policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga