LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarri rrezikon banesat në Finiq/ Kryebashkiaku thirrje për ndihmë, nevojiten zjarrfikëse

22 Gusht 2021, 15:14, Aktualitet CNA
Zjarri rrezikon banesat në Finiq/ Kryebashkiaku thirrje për

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në fshatin Aliko të Finiqit.

Mësohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike dhe tashmë rrezikohen edhe banesat.

Zjarri favorizohet nga erërat teksa deri më tani janë vetëm banorët që po përpiqen ta ndalin me mjete rrethanore.

Kryebashkiaku i Finiqit, Kristaq Kiço ka kërkuar publikisht ndihmë për zjarrfikëse.

Lajmet e fundit nga