LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta uron besimtarët bektashinj për pelegrinazhin në malin e Tomorrit

22 Gusht 2021, 14:09, Aktualitet CNA
Meta uron besimtarët bektashinj për pelegrinazhin në malin e

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarëve bektashinj sot, pelegrinazh të mbarë në Malin e Tomorrit.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit krahas urimit ka bashkëngjitur edhe një foto të vjetër,nga Mali i Tomorrit vetëm.

?Lutje të pranuara, shëndet të mirë, mbarësi dhe zemra të gëzuara për të gjithë besimtarët dhe pelegrinët në malin e shenjtë të Tomorrit.

Abaz Aliu ju ndihmoftë dhe të keni bekimet e Zotit!?/CNA.al

Lajmet e fundit nga