LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr i përmasave të mëdha në Sarandë/ Evakuohen banorët

22 Gusht 2021, 14:49, Aktualitet CNA
Zjarr i përmasave të mëdha në Sarandë/ Evakuohen

Një zjarr i përmasave të mëdha është shënuar pasditen e sotme në Sarandë, në brendësi të fshatit Aliko, Bashkia Finiq.

Mësohet se për shkak të flakëve të mëdha, banorët e fshatit janë evakuar. Dyshohet se zjarri është ndezur si pasojë e një shkëndije elektrike.

Për të neutralizuar flakët në zonë janë nisur drejt vendngjarjes zjarrëfikësit e bashkive Sarandë, Delvinë dhe Finiq./CNA.al

Lajmet e fundit nga