LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punimet në segmentin Shkozet-Plepa/ Ja si devijon trafiku

23 Gusht 2021, 08:52, Aktualitet CNA
Punimet në segmentin Shkozet-Plepa/ Ja si devijon trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar ditën e sotme se punimet për riparimin e ndriçimit në segmentin rrugor ?Mbikalimi i Shkozetit-Mbikalimi Plepa?, do të kryhen gjatë natës nga ora 22:00 deri në 6:00. Punimet do të zgjasin nga data 23 gusht deri në 11 shtator.

?Në segmentin rrugor “Mbikalimi i Shkozetit-Mbikalimi Plepa do të kryhen punimet për riparimin e ndriçimit, i cili aktualisht është jashtë funksionit. Sipas grafikut është parashikuar që punimet të përfundojnë brenda afatit 20-ditor dhe do të kryhen gjatë natës për të mos penguar trafikun?, njofton ARRSH-ja.

Për rritjen e sigurisë rrugore në këtë segment, ARRSH ka miratuar urdhrin e punimeve të emergjencës (EWO 024), për riparimin dhe vënien në funksion të ndriçimit rrugor të këtij aksi të rëndësishëm për qarkullimin e mjeteve.

?Është e domosdoshme që korsia e shpejtësisë, e drejtimit Shkozet-Plepa, apo Plepa-Shkozet (sipas nevojave dhe fluksit të trafikut), të bllokohet duke vendosur të gjithë sinjalistikën informuese/paralajmëruese në përputhje të plotë me ?Manualin e Sinjalizimit Rrugor?, sqarohet më tej./CNA.al

Lajmet e fundit nga