LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bota nën “ethet” e Deltas/ Rriten frikshëm rastet në Britani, Francë dhe Itali

20 Korrik 2021, 17:30, Kosova & Bota CNA
Bota nën “ethet” e Deltas/ Rriten frikshëm rastet në

Variant Delta i Covid po kërcënon seriozisht të gjitha vendet. Në shumë shtete të mëdha numri i rasteve ditore ka pësuar një rritje të frikshme gjatë 24 orëve të fundit.

Britania raportoi më shumë se 46 mijë raste të reja. Në Francë numri i rasteve u rrit në 18 mijë në krahasim me 7 mijë që numëroheshin një javë më parë.

Edhe Italia ka pësuar rritje të ndjeshme të rasteve, veçanërisht në Romë, ku shifrat janë 5-fishuar në javën e fundit. Mediat vendase i referohen një ?shpërthimi? që erdhi pas festimeve massive për triumfin e Italisë në kampionatin Europian të Futbollit./CNA.al

Lajmet e fundit nga