LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U martova me një burrë të moshuar/ Ja pse pendohem

26 Qershor 2021, 21:20, Lifestyle CNA
U martova me një burrë të moshuar/ Ja pse pendohem

Emily, 40, dhe Albert, 62, u takuan për herë të parë përmes miqve të përbashkët kur ai ishte 44 dhe ajo ishte 22, dhe u martuan vetëm disa vjet më vonë. “Nuk mendoj se dikush mendoi se do të bashkoheshim”, thotë ajo, “por ne ishim tërhequr nga njëri-tjetri dhe kishim shumë për të folur”.

Sot, ata kanë qenë së bashku për 18 vjet, kanë dy fëmijë të bukur dhe në shumë mënyra kanë atë që do të konsiderohej si një “martesë e suksesshme”. Por, privatisht, Emily shpesh dëshiron që ajo të martohej me dikë më afër moshës së saj.

“Prindërit e mi kishin probleme kryesore me të?

Kur 22-vjeçarja Emily për herë të parë u tha familjes dhe miqve të saj se ajo po martohej me një burrë dy herë më të madh se ajo, ata nuk ishin të lumtur.

“Ai ishte dy herë në moshën time dhe prindërit e mi kishin probleme të mëdha me të, jo më shumë nga të gjitha sepse ai është vetëm një vit më i ri se nëna ime”, thotë ajo. “Por ajo që ndihmoi ishte se shumë shpejt pasi u martuam, ne u zhvendosëm në një vend ku askush nuk e njihte asnjërin prej nesh, kështu që njerëzit po e pranonin më shumë faktin që ishim së bashku”.

“Unë kisha fëmijë më të vegjël sesa doja”

Emily dhe Albert ishin të bashkuar për faktin se donin fëmijë . Por Emily gjithashtu beson se, nëse do të ishte martuar me dikë më të ri, ajo mund të mos kishte përfunduar duke bërë fëmijë që në moshën 24 vjeç.

“Të qenit me një burrë të moshuar më ka shtyrë padyshim që të kem fëmijë më të rinj se demografia ime”, thotë ajo, duke shtuar se ndihet sikur njerëzit shpesh “shikojnë në pyetje [për]” për të pasur fëmijën e saj të parë në një moshë shumë të re. “Edhe kur u zhvendosëm në Uashington DC, ku njerëzit janë relativisht mendjehapur, unë u ndjeva sikur njerëzit më jepnin pamje që thoshin:” A nuk dini si të përdorni kontrollin e lindjes?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga