LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të motivuar deri në majë të flokëve”, kapiteni Nojer karikon Gjermaninë

15 Qershor 2021, 18:52, Sport CNA
“Të motivuar deri në majë të flokëve”,

Krah trajnerit Hoakim Lëv, dje në konferencë për shtyp ishte edhe Manuel Nojer. Kapiteni i ?Pancerave? është gati për ndeshjen e parë në grupin e Europianit, por sfida me Francën ngjason me një finale të parakohshme mes dy skuadrave që janë pa dyshim mes favoriteve të turneut. Lidhur me takimin e sotëm të orës 21:00, portieri gjerman tha:

?Kemi pritur gjatë për këtë moment. Europiani u shty për shkak të pandemisë, por në mendjen tonë e kemi imagjinuar shpesh pjesëmarrjen dhe takimin me Francën. Jemi të motivuar deri në majën e flokëve. Çdo futbollist i Gjermanisë është gati dhe mezi presim të zbresim në fushë. Për mua është edhe më e veçantë sepse do të luajmë në stadiumin tim, çka është një shtysë edhe më e madhe për të kërkuar të dalim me kokën lart nga fusha?. Pritshmëri e madhe për një sfidë të madhe në të cilën Nojer, në cilësinë e kapitenit, kërkon përkushtim maksimal:

?Ne e dimë që u kemi borxh diçka tifozëve dhe do të përpiqemi t?i shpërblejmë me mënyrën tonë të lojës e, pse jo, me një rezultat që të na gëzojë që të gjithëve së bashku.

Ne kemi nevojë për të gjitha llojet e mbështetjes, qoftë nga shtëpia dhe në shkallët e stadium. Jemi gati të nisim rrugëtimin tonë dhe do të bëjmë përgatitjet e fundit si ekip. Jemi që të gjithë shumë të ngazëllyer që mund të stërvitemi këtu në stadium dhe shpresojmë për një fillim të mbarë të turneut si edhe shpresojmë për një Europian të suksesshëm?.

Lajmet e fundit nga