LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për kreun e PD/ Harxhi: E pabarabartë

29 Maj 2021, 17:06, Politikë CNA

Kandidatja për kreun e PD Edith Harxhi ka folur për zgjedhjet e 13 Qershorit duke i cilësuar ato si të pa barabarta. Sipas saj, partia është e mbyllur po mund të kishte shumë elementë më të mirë seç ka.

Harxhi u shpreh se nëse ajo fiton ligji i parë që do të vendosë është se nëse kryetari humbet një herë zgjedhjet do të japë dorëheqjen.

?Gara është e pabarabartë. Por unë kam hyrë në garë për të treguar se ka shumë si unë dhe si ju por partia është e mbyllur dhe nuk ja jep mundësinë të gjithëve.

Unë në statutin e ri se kryetari i partisë që humb një zgjedhgje do të japë dorëheqjen. E dyta gara në Pd do të jetë një garë primare?, u shpreh Harxhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga