LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Andi Përmeti thirrje të fortë demokratëve: Refuzoni Bashën, shpëtoni partinë!

29 Maj 2021, 14:47, Politikë CNA

Deputeti Andi Përmeti, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale ku i bën thirrje demorkatëve të refuzojnë Bashën në zgjedhjet e 13 qërshorit, si e vetmja  mundësi për të shpëtuar Partinë Demokratike dhe rrëzuar Ramën.

Demokratët nuk e meritojnë te qëndrojnë 16 vite në opozitë, ndaj duhet të bëjnë të njëjtin gabim si në 2017 shton Përmeti.

‘Refuzoni Bashen. Askush si ai nuk ka humbur kaq shume ne pluralizmin shqiptar. Refuzoni cdokend i cili per interesa te tij thellesisht personale, per sot a per prenotim pozicioni per neser reagon, komenton, publikon fraza te tilla te neveritshme si:

Vetem Basha e mund Ramen!

Beteja sapo ka nisur!

Basha lider europian!

Basha, i vetmi lider i shkolluar ne perendim!

Refuzojini me percmim se po tallen me ju, demokratet e thjeshte. Jane ata qe nuk duan rrezimin e Rames, duan bashkeqeverisje me te per te perfituar ndonje drejtori. Kush kerkon rrezimin e Rames dhe fitoren e opozites sot me shume se kurre e ka mundesine ta tregoje kete duke votuar dike tjeter per kryetar partie. Askush nuk ka me justifikim. Sot, me shume se kurre, ju, demokratet qe doni te largoni Ramen duhet te kerkoni pergjegjesi, sepse tashme do jeni 12 vite rresht ne opozite. A ja vlen qe keto 12 vite te behen 16 vite per shkak te disa personazheve te cilat presin te kapin ndonje drejtori? Une nuk e besoj, prandaj duhet te dilni masivisht per te shpetuar Partine Demokratike. Vetem me clirimin e saj prej Bashes ju do rrezoni Ramen, edhe pse ne keto zgjedhje partie kushdo qe refuzon Bashen ka bere beteje me Ramen sepse eshte Rama personi me i interesuar per te mbajtur Bashen kryetar PD. A e keni degjuar se kush jane vleresuesit me te medhenj publik te Bashes? A keni degjuar kush kerkon publikisht qendrimin e Bashes? Te gjithe analistet e qeverise. Ata jane mbrojtesit me te medhenj te tij sepse ata e dine qe me Bashen ne krye te PD Rama fiton mandatin e katert.

Ne 2017 nuk na degjuat, mos beni te njejtin gabim sot. Shpetoni Partine Demokratike. Ju nuk e meritoni te qendroni 16 vite ne opozite./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga