LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po përçan PD, ndryshimi vjen me largimin tënd”/ Demokratët i tregojnë vendin Bashës

29 Maj 2021, 12:32, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të përsërisë para demokratëve, se 25 prilli ishte masakër zgjedhore, se misioni për ndryshim do të vijojë, se beteja sapo ka filluar, e të tjera si këto.

Së fundi, në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan se ?Misioni i ndryshimit është misioni i demokratëve, është misioni i Partisë Demokratike. Ne jemi më të fortë dhe më të vendosur se kurrë, për ta çuar deri në fund këtë mision. Ne do të vazhdojmë të luftojmë së bashku derisa të përmbysim regjim Rama-Doshi, derisa shpresa të kthehet përsëri në zemrat e shqiptarëve.?.

Por, mesa duket demokratët janë tashmë të lodhur e të zhgënjyer nga Lulzim Basha, të cilit nuk i besojnë më.

Ndjekësit e Bashës në rrjetet sociale kanë shpërthyer në komente dhe kritika të forta, duke i kërkuar të japë dorëheqjen.

Për më tepër, një komentues shkruan se ai Basha ai që po e përçan PD-në, me farsën zgjedhore që kërkon të zhvillojë në 13 qershor.

?Banu burrë dhe jep doreheqjen, ke deshtu!?-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër ironizon, duke shkruar ?Ku do jete ndryshimi 2030?.

?Po mir me nje gje se kuptoj, si do te behesh kryeminister kur dje u takove me gjermanin e ne vend te thoje e kerkoje hapjen e negociatave thoshe me vodhen zgjedhjet, qe ti shtyjnë e nja 20 vite tjera ata, nese ti kan vjedh kerkoji atje ku duhet jo tek ai qe eshte per hapjen e negociatave?-shkruan një tjetër qytetar.

Gjithashtu një tjetër shkruan ?Ndryshimi vjen me largimin tuaj?.

Më tej, një tjetër qytetar shkruan ?Po na perçan ti apo kush tjeter me kete model zgjedhjesh qe po ben pa dhene doreheqjen, une nuk kuptoj ta shohim ça do bejn te tjeret une do abstenoj ose do votoj nje kanditat tjeter?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga