LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dita Ndërkombëtare e Kombeve të Bashkuara/ Xhaçka: Nderojmë sakrificën e Paqeruajtësve

29 Maj 2021, 11:37, Politikë CNA

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, sot në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara, ka vlerësuar punën e palodhur të tyre për të ruajtur stabilitetin e vendeve në luftë.

?Në këtë Ditë Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara ne nderojmë të gjithë burrat dhe gratë që rrezikojnë jetën e tyre për të sjellë paqe dhe stabilitet në miliona e miliona që vuajnë nga lufta dhe konfliktet?, shkruan Xhaçka në median sociale Twitter.

Xhaçka thotë se specifikisht sot ?ne nderojmë sakrificën e tyre?./CNA.al

Lajmet e fundit nga