LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Beteja për kreun e PD/ Alizoti: S’kam qenë dakord që zgjedhjet të zhvilloheshin kaq herët

29 Maj 2021, 16:09, Politikë CNA

Drejtuesi i PD për qarkun e Beratit, Tomorr Alizoti, teksa ka komentuar situatën brenda kampit blu, deklaroi se nuk ishte dakort që zgjedhejt të mbaheshin kaq afër.

Sipas tij, kandidatët për kreun e PD-së po fokusohen më shumë tek cilësitë personale që ka secili prej tyre dhe jo tek programi apo idetë për të drejtuar këtë parti.

?Shoh në këtë garë diskutime mbi vlerat. PD nuk ka problem menaxhimi apo cilësish individuale të kryetarit, apo kryetarit të të nesërmes, por ka nevojë për ideologji.

Ka nevojë për ideologji, vizion, politikë, ndaj grupeve sociale, që t?i kthejë në elektorat. Në këtë garë nuk e shoh.

Nuk kam qenë dakord që kjo të zhvillohej kaq herët (zgjedhjet në PD të zhvilloheshin herët). Mendoj se ishte shumë shpejt. Kjo garë ishte shpejt. Gara ka filluar dhe unë thash një gjë që dua.

S?po shoh diskutime mbi ide, vizion apo alternativa, por fjalime mbi cilësi personale. Një parti, si PS-ja, nuk është më e majtë. E majta objekt të saj ka klasën punëtore. PS është ultra-liberalë. Është parti e cila shtyp më shumë shtresat në nevojë. Dua që PD të jetë parti e djathtë, me konceptet e saj. Këtë quaj garë, kur njerëzit shprehin vizionin?, u shpreh ai në ?Kjo javë?./CNA.al

Lajmet e fundit nga