LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta doktor Adhon Polena

9 Prill 2021, 17:21, Lifestyle CNA

Shëndetësia ka rënë në zi. Mjeku i njohur gjinekolog Adhon Polena ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e Covid.

Një nga gjinekologët më të mirë të Korçës, një ikonë e qytetarisë ka  humbur jetën pas betejës me virusin.

Ai u nda nga kjo botë në moshën 75 vjeçare. Doktor Adhoni do të mbahet mend si një nga intelektualët korçar, një familjar me vlera dhe një qytetar i rrallë.

Adhon Polena është djali i doktorit të njohur  ikonës së mjekesise Sotir Polena./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga