LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha gënjen me daljet në media/ Ja, si i manipulon takimet

5 Prill 2021, 09:54, Politikë CNA
Basha gënjen me daljet në media/ Ja, si i manipulon takimet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po vijon të gënjejë dhe mashtrojë edhe me takimet elektorale.

Hiqet sikur është drejtpërdrejt në media, por që në fakt takimet i ka të regjistruara dhe të organizuara që një ditë më parë.

Mëngjesin e sotëm, Basha është shfaqur në media si drejtpërdrejt nga Durrësi i veshur me kostum blu dhe golf gri dhe pas rreth dy orësh ka dalë po drejtpërdrejt nga Malësia e Madhe, në Konispol, i veshur me golf të zi dhe xhaketë gri.

Në fakt takimet e zhvilluara në Durrës, kanë qenë realizuar një ditë më parë, por i ka nxjerrë sot, duke i trumbetuar si takime të drejtpërdrejta.

Një ditë më parë, ishte kryeministri Edi Rama, që ironizoi takimet e kryedemokratit dhe gënjeshtrat e tij.

Rama e kapi para një dite të nxirrte video me kohë me dille, ndërkohë që në Tiranë ishte me shi kur Basha bënte takim tek unaza e re.

Në një postim në rrjete sociale, Rama ka publikuar një foto të Bashës, ku thotë se në ditë me me shi fle, ndërsa në televizor nxjerr video të xhiruar në ditë me diell.

 ?Ndërkohë që fle në këtë ditë shiu, Lulzim Basha del në tv me një video të xhiruar në ditë me diell, ku siç shihet vazhdon të infektojë me krenari ndjekësit e tij?, ka shkruar Rama një ditë më parë.

CNA.al ka raportuar edhe më herët për mënyrën se si po gënjen Basha gjatë kësaj fushate elektorale.

Në një kohë që çdo gjë është e mirëorganizuar, deri tek grumbullimi i njerëzve, makinave apo dhe tek shpërndarja e materialeve logjistike si flamujt, panakarta e të tjera, Basha del dhe thotë se gjithçka është spontane.

Vetëm një ditë më parë CNA.al, ka zbardhur mesazhin e qendrës për Shkodrën, ku urdhërojnë demokratët të dalin ta presin Bashën me makina dhe flamuj./CNA.al

 

CNA.al zbulon axhendën e Bashës/ Urdhër nga qendra: Dilni me makina e flamuj

Lajmet e fundit nga