Connect with Us

LRI në festë për Berti Qerosin/ Mona drejt Korçës

Satire Politike

LRI në festë për Berti Qerosin/ Mona drejt Korçës

Publikuar

-

Dalja e Berti Qerosit si një nga personalitet kryesore të LSI në fushatën e Endrit Brahimllarit në Korçë ka ngjallur ilaritet dhe është pritur me dashuri nga të rinjtë e LRI.

Pas zgjedhjes si kryetar të një ish drejtori që Mona e zgjodhi pa mbaruar shkollën, tashmë prurja e Berti Qerosit, është një fitore e dytë për LSI, kjo për vetë faktin se strukturat e LRI janë entuziazmuar nga kjo prurje e re elektorale e cila do sjellë avantazhe organizative.

Të rinjtë e LRi të frymëzuar nga puna e Qerosit, vlerat e tij intelektuale, si dhe vendosja në dispozicion e lokalit për të ngrenë e pirë bashkë me shumë drejtues policië, sjell një tjetër veçanti të këtij personaliteti.

Mësohet se shumë shpejt në Korçë pritet të zbarkojë edhe vetë Mona e cila do ketë një takim ‘kokë më kokë’ me Berti Qerosin për të diskutuar në lidhje me strategjinë elektorale të LSI dhe LRI jo vetëm në Korçë por edhe më gjerë.

LEXO EDHE:  MIE pranon humbjen me kompaninë greke/ Fajëson LSI dhe PD

Pritet që diskutimet të përfshijnë edhe katet paleje, vilat e ndërtuara me djersë, dhe kontributet e shkëlqesisë të tij Qerosit në institucione diplomatike.

Mona nga ana e saj do vlerësojë kontributin e Qerosit në jetën kulturore dhe akademike të Korçës, gjithashtu ajo pritet të akordojë një dekoratë të veçantë që Ilir Meta ja u jep zakonisht intelektualëve të kalibrit Qerosi.

Informacionet e mëtejshme për fushatën e kandidatit të Qerosit dhe rezultatet e shkëlqyera të tij në vazhdim, do raportohen pas përfundimit të takimit me Monën.

Pritet që afër lokalit ku do mbahet takimi të ketë edhe ambulance dhe shëebim emergjence shëndetësor pasi pritet që Mona të ketë arritmi pas takimit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Satire Politike

Foto-Situata në PD/ Basha shfaqet në zyrat e PS, shpërthen rrjeti

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Situata politike në përgjithësi por edhe ajo që po ndodh në PD, ka bërë që rrjeti të shpërthejë në meme.

Nga urdhëri i Bashës, për kyçjen e zyrave të PD-së, apo Basha në mbledhjet e PS-së, janë shkrirë në foto me humor.Gjithashtu nuk mungojnë edhe foto nga grupi i Bashës, të formësuar si karateistë apo edhe zyrat e PD-së në flakë si dhe ambasadorja e amerikane Yuri Kim që po fotografohet para selisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Video-“Mos ta shohim më surratin”/ Ironia e vëllezërve, kënga që duhet ta dëgjojë Luli

Publikuar

-

Nga

Kryetari në largim i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka sjellë “suksese të mëdha” kësaj force politike, duke thyer një “rekord historik”, tre mandate me radhë në opozitë.

Por, pas gjithë kësaj pune të madhe që bëri Luli, për ta mbajtur Partinë Demokratike 12 vite në opozitë, nuk mund të mos “shpërblehej” dhe për këtë kanë menduar edhe dy vëllëzërit Lleshi.

LEXO EDHE:  “Fiks fare”në Korçë/ Policia nuk njeh ligjin, i heq pa të drejtë lejen e qarkullimit subjektit

LEXO EDHE:  Dokumentet/ Bindja Demokratike padit KQZ në Kolegjin Zgjedhor

Vëllezërit Lleshi së fundi i kanë kushtuar edhe një këngë, të cilën Luli duhet ta dëgjojë patjetër.Për më tepër dëgjoni videon më poshtë. Mesaazhi është mjaft i qartë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto/ Rruga që ka çmendur rrjetin në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një rrugë fshati në Bulqizë, e cila është promovuar nga kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla, është bërë objekt humori në rrjetet sociale.

Pas publikimit të fotove të kësaj rrugem faqet e humorit në rrjetet sociale kanë ironizuar nëpërmjet memeve.Më poshtë disa nga memet më pikante:

LEXO TE PLOTE