Connect with Us

CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuaj

Politikë

CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuaj

Publikuar

-

Kreu i PD, Lulzim Basha ka ngritur tonet lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve të denoncuar prej kohësh nga CNA.al.

CNA.al ka denoncuar një dosje të plotë investigative në lidhje me aferën korruptive të inceneratorëve. Gjatë fjalës së tij, Basha theksoi se vetëm një media ka pasur guximin ta publikojë dhe të tregojë të vërtetën lidhur me këtë vjedhje të hapur.

“Në një raport të publikuar nga një media që ka patur guximin ta publikojë tregon qartë se vetëm një % e vogël që kanë marrë nga taksat tuaja është raportuar si e investuar nga kjo mafje. Këta në mes të pandemisë vazhdojnë vjedhin haptazi. Vetëm një pjesë e vogël raportohet e investuar. Ku kanë shkuar të tjerat? Kjo është një pyetje e posaçme për SPAK”, u shpreh Basha.

Kryedemokrati i bëri thirrje SPAK të nisë hetimet për afëren korruptive të 400 milionë lekëve.

Sot po i drejtohem sërish SPAK, justifikoni ekzistencën tuaj, keni marrë miliona nga taksapaguesit shqiptarë, amerikanë e europianë. Është momenti të çoheni të mbronin bukën e fëmijëve shqiptarë dhe të mos fshihni dosjet e korrupsionit. I bëj thirrje SPAK-ut të nisë hetimin për afërën 400 milionë të mafias së plehrave”, u shpreh Basha.

Basha tha se vetëm një media ka guxuar të denoncojë këtë aferë, por nuk na e përmendi emrin, megjithëse CNA.al është media e vetme në Shqipëri që kemi folur pa ndalim që nga dita e parë dhe prej gjashtë muajsh kemi publikuar një dosje të plotë me detaje, të cilën e ka në tryezën e tij edhe Lulzim Basha prej disa kohësh.

Luli do të ishte mirë që të mos ketë frikë të na e përmendë emrin dhe të mos kompleksohet, sepse ne jemi krritikë jo vetëm me qeverinë dhe aferat e saj korruptive, por edhe me Lulzim Bashën, që filloi të flasë me vonesë për inceneratorët. Shpresojmë dhe besojmë se këtë herë ai nuk do të ndalet dhe nuk do të bëjë një hap pas apo pazare me Edi Ramën, siç ka bërë herë të tjera.

LEXO EDHE:  Ndryshon strategjia e opozitës/ Zbardhet vendimi i grupit të PD

Luli sa më shumë të çlirohet nga komplekset dhe të mos I trajtojë mediat “miq” dhe “armiq”, aq më mirë do jetë për të dhe PD-në e re, e cila duhet të ecë jo vetëm me denoncimin e këtyre aferave në mënyrë të pandalshme, por nga ana tjetër duhet të ndahen edhe aferta e Lulit me Ramën dhe urdhërat e kunatit në selinë e PD-së./CNA.al

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Investigimi i CNA.al zbulon skandalin/ Skema e plotë e lidhjeve qeveri-media-oligarkë

Skandali 22 milionë euro/ Incenerator apo kaldajë me naftë në Elbasan?!

 

Dokumentet ekskluzive-Skandali me tenderin e inceneratorit/ Kompania fituese pa asnjë aktivitet biznesi, shkeljet proceduriale

Zbulohen fijet/ Si u përdor Top Channel për të mbrojtur aferën 330 mln euro të plehrave

Ekskluzive dokumenti/Zbulohet ortakëria e Klodit të inceneratorëve me Ben Blushin

Skandali/ Zbulohet skema e plotë, si pronarët e inceneratorëve paguan aksionerët e Top Channel

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë “Lori Kafe”

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Dokumentet ekskluzive-Si u garantuan 128 milion euro/ Skema korruptive e inceneratorit të Tiranës, emrat dhe kompanitë e përfshira

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama nxjerr gjirokastritët në shi dhe u kërkon votat/ “Na duhet çdo shqiptar për të arritur majën”

Publikuar

-

Nga

Rama nxjerr gjirokastritët në shi dhe u kërkon votat/ “Na duhet çdo shqiptar për të arritur majën”

Kryeministri Edi Rama në vijim të fushatës elektorale, është ndalur pasditen e sotme në Gjirokastër.

Rama u ka kërkuar votat socialistëve, ndërsa reshjet e shiut që po bien aktualisht i krahasoi me votat e 25 prillit.

Na duhet çdo shqiptar për tu ngritur në majë. Ne nuk na gjunjëzojë virusi, tërmeti, nuk ka gjë që mund të na pengojë për të arritur majën.

Sot dielli nuk duket, por i ngjan paralajmërimit për brezhërin te votave të partisë socialiste.

Të këtij shiu paralajmërues, të këtij dielli që kanë mundësi ta bëjnë të ngrohtë çdo shtëpi shqiptari”, tha Rama./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Basha akuza të forta Ramës/ I ka ofruar para ish-komandantit të UÇK që të tërheqë fjalët e mira që ka thënë për mua

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 19 dhjetor 2020

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ekipi im bën diferencën”/ Topalli: Janë garancia e ndryshimit të ndershëm

Publikuar

-

Nga

“Ekipi im bën diferencën”/ Topalli: Janë garancia e ndryshimit të ndershëm

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka realizuar një takim me ekipin e saj në Rrëshen. Topalli shprehet se Lëvizja për Ndryshim ka një ekip me profesionistë të mirënjohur në fushat e tyre, intelektualë të ndershëm e me integritet.

Më tej, në një postim në Facebook, ajo thekson se, ekipi i saj bën diferencën me forcat e tjera politike dhe janë garancia e një ndryshimi dhe e një politikberje të ndershme të sinqertë për qytetarët.

Në Rrëshen e Lac! Nuk ka ndryshim me tre kryetarët e korruptuar. Lëvizja për Ndryshim ka një ekip me profesionistë të mirënjohur në fushat e tyre, intelektualë të ndershëm e me integritet, të rinj me shkollim e mentalitet evropian të cilët pavarësisht se nuk i jepet hapësirë në media bëjnë diferencën me forcat e tjera politike dhe janë garancia e një ndryshimi dhe e një politikberje të ndershme të sinqertë për qytetarët”, shkruan Jozefina Topalli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk ka shans të ndalë vullnetin e qytetarëve”/Basha: Pas 25 prillit i pret burgu

Publikuar

-

Nga

"Nuk ka shans të ndalë vullnetin e qytetarëve"/Basha: Pas 25 prillit i pret burgu

Kreu i PD, Lulzim Basha ka realizuar në Shijak takimin elektoral të radhës. Basha është shprehur se, nuk ka më asnjë shans të ndalin vullnetin e rinisë dhe qytetarëve të Shijakut.

Më tej kreu i PD ka thënë se, pas 25 prillit, ata që sipas tij kanë abuzuar me fondet e rindërtimit i pret burgu dhe drejtësia.

“Në ditën më të vështirë i braktisi ata më në nevojë. Këtu në Shijak njësoj si në Durrrës, dhe në zonat e goditura nga tërmeti është bërë abuzimi më i madh me fondet e rindërtimit në kurriz të familjeve të goditura nga tërmeti. Sot kanë guximin të shantazhojnë me fondet e tërmetit qytetarët për vota.

Mesazhi im nga Shijaku ju drejtohet atyre skthueve dhe hijeve që vërtiten qosheve natën, nuk keni asnjë shans ta ndalni vullnetin e rinisë dhe qytetarëve të Shijakut.

LEXO EDHE:  Ndryshon strategjia e opozitës/ Zbardhet vendimi i grupit të PD

LEXO EDHE:  Temperaturat ulen në mëngjes por rriten në mesditë/ Parashikimi i motit për sot

Pas 25 prillit i pret drejtësia i pret burgu. Pas 8 vjet dështimesh ai gjen guximin të kërkojë me lugën bosh përrallat që s’ja pranon askush. Shijaksit dhe durrsakët do t’i japin ujë në bisht të lugës. Edhe 4 vjet të tjera do të ishin rrënim”, është shprehur Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE