LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Efektivi humbi jetën, Spahia nxjerr mesazhin: Jemi mbi 20 policë të sëmurë, s’na është bërë testi

12 Gusht 2020, 08:35, Politikë CNA
Efektivi humbi jetën, Spahia nxjerr mesazhin: Jemi mbi 20 policë

Pas ndarjes nga jeta të përgjegjësit të Rrugores në Shkodër, Safet Morina i cili ishte infektuar me Covid, ka reaguar ish deputeti i PD-së, Bardh Spahia.

Spahia ka publikuar mesazhin që i ka mbërritur nga një koleg i efektivit të ndjerë, i cili shprehet se prej një jave janë mbi 20 policë të sëmurë, mirëpo nuk u është bërë tamponi.

?Mungese tamponësh edhe për uniformat blu ne shkoder. qytetaret ne meshire te fatit!
Denoncimi paraqet situatën skandaloze që e kemi denoncuar edhe me parë në Shkodër, tamponet me racion ose mungesën e tyre. Një punonjes i qarkullimit rrugor humbi jetën dhe kolegëve të tij nuk u bëhet testi!
Ngushqllime familjes dhe shqrim tq shpejtq punonjësve të tjerë të rendit. As për kategoritë e linjës së parë nuk pyetet si personel shëndetësor e uniformat blu? Zoti kryeministër e zonja ministre e shendetësisë, si mund të qëndroni akoma në detyrë e kaq indiferente?
A e shikoni se dështimi juaj po kushton jete, ndërsa dukshëm nuk ka as përgatitje e as masa për të shmangur këtë kolaps! Zoti ministër i rendit! Janë punonjesit tuaj këta qe po vdesin e janë lënë në mëshire të fatit në Shkodër!! Si mund të heshtni kështu? Cfarë soji jeni që keni kurajon qe heshtni me nje situate te tille??/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga