LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD

11 Gusht 2020, 16:41, Politikë CNA
Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka

Pak ditë më parë Genc Ruli kërkoi largimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike.

Në një intervistë për mediat, Ruli tha se Berisha duhet ta mbyllë vetë ciklin e tij politik në PD, ndryshe do t?ja mbyllë ai.

Për kandidimin e Berishës është pyetur sot edhe anëtari i Komisionit të Përzgjedhjes së Kandidaturëve për deputet në PD, Besnik Mustafaj.

Ish-ministri i Jashtëm doli kundër Rulit dhe deklaroi në News 24 se Berisha ka dhënë shumë kontribut në PD dhe meriton të jetë deputet.

?Unë jam një nga kritikët e Sali Berishës që më 2007. Por, në kohën që ai është në opozitë, Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në opozitarizëm. Berisha denoncoi drogën, denoncoi një sërë skandalesh. Në këtë kuptim, Sali Berisha ka kontribut në Partinë Demokratike. Në cilësinë e Berishës si deputet, ai mund të themi ka kontribut. Unë jam ndër të parët që kam kthyer disa figura sërish në PD. Unë besoj se të zemëruarit e ikur edhe mund të kthehen.

Jozefina Topalli përshembull ka pasur kritika për PD, por është e lidhur me Partinë Demokratike. Ajo mund të jetë propozuar në Shkodër. Kur bashkëvepron eksperienca me të renë, besoj se bëhet dicka e mirë. Rama ka bashkëpunëtor figura që janë të reja, por janë një lloj klani le ta themi. Shoqëria ka eksperiencën për të gjykuar drejt programin tonë dhe kandidaturat?, theksoi Mustafaj./ CNA.al

Sikur Luli dhe Ruli të mos kandidonin Berishën?!

Pajtimi me kryetarin dhe rikandidimi i Berishës/ Genc Ruli: Basha m’i dëgjon këshillat

Berisha nuk është objekt i punës së Rulit në Komision

Lajmet e fundit nga