LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-“Lërini kërcënimet”/ PD i përgjigjet Ramës: Frikacak i tmerruar

11 Korrik 2020, 12:22, Politikë CNA

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili ndër të tjera i bënte thirrje të lërë kërcënimet.

Në një postim në rrjetet sociale, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi e cilëson Ramën si një frikacak, që sipas tij është i tmerruar nga zgjedhjet.

?Edi Rama nuk ka hallin e qytetarëve që sot i ka braktisur të vetëm përballë virusit dhe i ka zhytur në krizën më të thellë ekonomike të 20 viteve të fundit.

Ky frikacak i tmerruar nga zgjedhjet dhe nga ndryshimi i pandalshëm që po vjen, ka vetëm hallin e tij dhe të një grushti oligarkësh e kriminelësh që e sollën dhe e mbajnë në pushtet.

Dëgjojeni me zë dhe me figurë përgjigjen, nga vetë përfaqësuesi i Edi Ramës kur vetëm javë më parë kërkonte që sistemi dhe listat mos të ndryshonin?-shkruan Bardhi./ CNA.al

?Një këshillë miqësore për Bashën?/ Rama mesazh opozitës: Lërini kërcënimet, mos na provokoni

Lajmet e fundit nga