Connect with Us

“Një këshillë miqësore për Bashën”/ Rama mesazh opozitës: Lërini kërcënimet, mos na provokoni

Politikë

“Një këshillë miqësore për Bashën”/ Rama mesazh opozitës: Lërini kërcënimet, mos na provokoni

Publikuar

-

“S'ka kohë për të humbur”/ Rama ftesë Bashës: Uluni menjëherë me PS dhe opozitën parlamentare

Kryeministri Edi Rama i ka drejtuar sërish sot një mesazh kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe opozitës jashtë parlamentit.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa reagon në lidhje me deklaratat e Bashës, i cili është shprehur se “marrëveshja u prish”, Rama kërkon që të lërë sharjet e kërcënimet.

“Një këshillë miqësore për Lulzim Bashën e kolegët opozitarë jashtë Kuvendit: Lërini sharjet e kërcënimet ju lutem e mos thoni u prish marrëveshja, se ajo marrëveshje u bë me ju e për ju, jo për ne! Ne s’donim e s’duam administratë zgjedhore partiake, prandaj mos na provokoni se, s’ua kemi borxh as ne, as populli jo e jo, pasi morët gjithçka deshët!

LEXO EDHE:  Fotot/Rilindja Urbane edhe në Berat

Peng Kuvendin e zgjedhësit,të cilëve do t’u japim mundësinë të votojnë për deputetin e jo vetëm për partinë,nuk i merrni dot! Po mos na nxisni kundër asaj marrëveshjeje që e bëmë për ju po na lini ta votojmë…’-shkruan Rama.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kallëzimi i Malajt ndaj Fatmir Xhafajt dhe Ardi Veliut/ GJKKO kërkon regjistrimin e padisë

Publikuar

-

Nga

Kallëzimi i Malajt ndaj Fatmir Xhafajt dhe Ardi Veliut/ GJKKO kërkon regjistrimin e padisë

Gjykata e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka urdhëruar SPAK të regjistrojë kallëzimin e bërë nga ish-gjyqtari i Apelit, Alaudin Malaj, kundër ish-ministrit të brendshëm, Fatmir Xhafaj, kreut të Policise së Shtetit Ardi Veliu dhe zyrtarë të tjerë të policisë, të cilët i akuzon për “grup të strukturuar kriminal”.

Apeli i Posaçëm ka vendosur të shfuqizojë vendimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda të nëntorit 2019 për mosfillim procedimi penal pas kallëzimit të Malajt.

LEXO EDHE:  “Survejimi i Bashës”/ Policia e Shtetit zbulon skandalinSipas ish- gjyqtarit të Apelit, Policia e Shtetit nuk ka reaguar ndaj disa kërcënimeve të bëra ndaj tij apo familjarëve, raporton A2.

LEXO EDHE:  Berisha publikon hotelin Rama-Kokedhima

Vendimi për “mosfillim procedimi penal” u la i pandryshuar nga Gjykata e Posaçme në janar 2020, por vendimi u ankimua nga ish-gjyqtari në Apel.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Frikacakët bëjnë sikur….derisa t’u laget….”/ Ish deputeti publikon pamjet nga Minsku, paralajmëron një tjetër “deja vu” në Tiranë

Publikuar

-

Nga

“Frikacakët bëjnë sikur....derisa t’u laget....”/ Ish deputeti publikon pamjet nga Minsku, paralajmëron një tjetër “de ja vu” në Tiranë

Ish deputeti Tritan Shehu ka publikuar disa pamje nga protestat e dhunshme në kryeqytetin e Bjellorusisë pasi rezultatet e zgjedhjeve të së dielës nxorën sërish fitues presidentin Lukashenko për një mandat të gjashtë.

Shehu paralajmëron se ajo që po ndodh në Minsk, mund të bëhet një tjetër “deja vu”, por kësaj here në Tiranë.

“Shikoni me vemendje, sot Biellorusi, dje Shqiperi, po neser…?
Pamjet e sotme ne Minsk jane nje “deja vu” e atyre ne Tirane te reth nje viti me pare.
Kujdes, mbas pak pamjet e Minskut mund te behen nje tjeter “deja vu”, por kesaj here per Tiranen!
Zhvillimet e fundit ne Shqiperi, mungesa e institucioneve themeltare per sigurimin e demokracise si Gjykata Kushtetuese, e Larte, Qeverisja lokale moniste, Parlamenti i pupaceve qe me tragjiko komedine e tij guxoi te preke edhe Kushtetuten duke kryer nje Grusht Shteti, po e cojne vendin drejt nje autokracie te rrezikeshme sipas modeleve lindore.
Demokracia “tretet” disa here ngadale e pa u kuptuar, tek ne kjo po ndodh nen driten e diellit e me shpejtesi.
Vetem te “verberit” mund te mos e shikojne, frikacaket bejne sikur….derisa tu laget….
Guximtaret dhe demokratet reagojne e duhet te reagojne sot qe neser mos te thuhet Tirana si Minsku!”/CNA.alLEXO EDHE:  “Survejimi i Bashës”/ Policia e Shtetit zbulon skandalin

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD

Publikuar

-

Nga

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD

Pak ditë më parë Genc Ruli kërkoi largimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike.

Në një intervistë për mediat, Ruli tha se Berisha duhet ta mbyllë vetë ciklin e tij politik në PD, ndryshe do t’ja mbyllë ai.

Për kandidimin e Berishës është pyetur sot edhe anëtari i Komisionit të Përzgjedhjes së Kandidaturëve për deputet në PD, Besnik Mustafaj.

Ish-ministri i Jashtëm doli kundër Rulit dhe deklaroi në News 24 se Berisha ka dhënë shumë kontribut në PD dhe meriton të jetë deputet.

“Unë jam një nga kritikët e Sali Berishës që më 2007. Por, në kohën që ai është në opozitë, Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në opozitarizëm. Berisha denoncoi drogën, denoncoi një sërë skandalesh. Në këtë kuptim, Sali Berisha ka kontribut në Partinë Demokratike. Në cilësinë e Berishës si deputet, ai mund të themi ka kontribut. Unë jam ndër të parët që kam kthyer disa figura sërish në PD. Unë besoj se të zemëruarit e ikur edhe mund të kthehen.

LEXO EDHE:  Fotot/Rilindja Urbane edhe në Berat

LEXO EDHE:  Nga Kastriot Myftaraj/ Rama kërcënoi Merkelin. Nëse BE nuk e pranon, do ta orientojë Shqipërinë nga Turqia e Erdoganit

Jozefina Topalli përshembull ka pasur kritika për PD, por është e lidhur me Partinë Demokratike. Ajo mund të jetë propozuar në Shkodër. Kur bashkëvepron eksperienca me të renë, besoj se bëhet dicka e mirë. Rama ka bashkëpunëtor figura që janë të reja, por janë një lloj klani le ta themi. Shoqëria ka eksperiencën për të gjykuar drejt programin tonë dhe kandidaturat”, theksoi Mustafaj./ CNA.alSikur Luli dhe Ruli të mos kandidonin Berishën?!

Pajtimi me kryetarin dhe rikandidimi i Berishës/ Genc Ruli: Basha m’i dëgjon këshillat

Berisha nuk është objekt i punës së Rulit në Komision

LEXO TE PLOTE