LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Diga po çahet”/ Astrit Patozi: Ja kush është lajmi i mirë për shqiptarët

11 Korrik 2020, 11:08, Politikë CNA

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ndërsa ka komentuar përplasjet e fundit politike mes kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama në lidhje me hapjen e listave zgjedhore, ka theksuar se kjo nuk është kauzë e partive politike, por një aspiratë e qytetarëve shqiptarë.

Në një prononcim për Vizion Plus, Patozi tha se ?dy fortesat? janë trembur dhe se lajmi i mirë për shqiptarët sipas tij është diga po çahet.

?Hapja e listava nuk është një kauzë e partive politike, por është e qytetarëve shqiptarë. Fakti është se dy fortesat i kam parë të trembura. Më parë as bëhej fjalë të flitej për hapje të listave e ndryshim të sistemit, ndërsa tani dy ushëheqësit janë në një garë të ethshme për t?i lënë njëri-tjetrit në prehër përgjegjësinë e mos hapjes së listave nëse ndodh. Dhe ai që mund të arrijë një rezultat të marrë meriten.

Por, lajmi i mirë për shqiptarët është se diga po çahet. Hapja e luistave si një aspiratë e popullit shqiptar, është një gjë që nuk mund të mbahet më dhe këtë e kanë kuptuar edhe dy udhëheqësit, që janë pengmarësit më të mëdhenj të demokracisë në Shqipëri?-tha Astrit Patozi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga