LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

 “Nuk e kam pasur ndërmend por…”/ Pandeli Majko zbulon pse shiti shtëpinë

11 Korrik 2020, 11:36, Politikë CNA

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko ka reaguar në lidhje me një lajm të raportuar në media, sipas të cilit ai ka shitur shtëpinë ku banonte, për t?u transferuar në një banesë tjetër.

Në një postim në rrjetet sociale, Majko ka zbuluar pse ka vendosur të shesë shtëpinë e tij.

Majko shkruan se vlera e shtëpisë së shitur në qendër ka mbuluar vlerën e shtëpisë së blerë përtej unazës së madhe të kryeqytetit.

?Lexova se Gazeta ?SOT” kishte botuar dokumentacionin deklarimit tim për të ardhurat pranë Inspektoriatit të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive .
Sipas artikullit kisha shitur një shtëpi për 20 mijë euro(!) dhe kisha blerë një tjetër 232 mijë euro? Duket qartë që ka pasur mungesë të verifikimit të dokumentave ligjore. Qartazi, vlera e shtëpisë së shitur në qendër ka mbuluar vlerën e shtëpisë së blerë përtej unazës së madhe të kryeqytetit.

Shtëpinë ku banoja më parë nuk kam pasur ndërmend ta shes. Ndryshimi i banesës ndodhi thuajse para një viti. Arsyeja e vetme për ta ndryshuar shtëpinë nuk është ?biznesi? por ishte siguria e familjes pas kërkesës nga agjenci mike. Kjo e fundit është një fakt i cili është publikuar.?-shkruan Majko./ CNA.al

Lajmet e fundit nga