LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po bëjnë pazare të pista”/ “Shpërthen” Murrizi: Të penduarit e drejtësisë po flasin, keni shumë për të dëgjuar

11 Korrik 2020, 13:20, Politikë CNA
“Po bëjnë pazare të pista”/

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka komentuar me tone mjaft të forta përplasjet e fundit politike mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Nisur nga deklarata e Bashës, sipas të cilit Rama i ka ofruar pazarin që ?ti kryeministër, unë president?, Murrizi me ironi shkruan se reforma në drejtësi ka filluar të japë efektet e para.

?Reforma ne drejtesi ka filluar te japi efektet e para

I penduari i pare i ? bandes? politike rrefen nje nga pazaret e pista qe prej 30 vitesh luhet ne kurriz te shqiptareve

Shpresoj qe ? pentito? i pare i kesa ? bande? politike te bashkepunoj deri ne fund me drejetesine

Njeri president e tjetri kryeminister?

Hajde gallate hajde

Domethene qe shqiptaret nuk kane fare te drejte te zgjedhin

Prandaj kane 12 vjet qe jua kane ndaluar me ligj te drejten e zgjedhjes me vote?

Prandaj nuk duan listat e hapura?

Prandaj bejne sikur zihen me njeri tjetrin?

Prandaj ulen si skuthe me njeri tjetrin qe te beje pazarin e radhes ne kurriz te shqiptareve dhe duan ta paraqesin para tyre si marreveshje qe zgjidh ngerçin artificial politik???

Po kur kjo pune qenka me pazar mes njeri tjetrit, atehere pse duhet te kete zgjedhje çdo 4 vjet?

Apo kot per tu hedhur hi syve shqiptareve, per tu bere qejfin nderkombetareve dhe per tu rrahur e vrare militantet e partive neper kutite e votimit per pala?ot e politikes?

Po ? shume mire? qenka kjo pune!!!?-shkruan Murrizi.

Më tej, ai thekson se ndihet i zhgënjyer, pse nuk qenka pranuar pazari.

?Jam ? zhgenjyer? shume pse nuk paskan pranuar?

Po çfarë mund ti ofroj me shume se Kryeminister, kryetarit te opozites nje kryeminister ne detyre?

Po nje Kryeminister ne detyre qe eshte merzitur dhe po i vjen per te vjelle nga pushteti i tepert, çfare mund te behet me shume se Presidemt?

Mesa po kuptoj nga ? rrefimet? e para te ?bashkepuntoreve? te pare te drejtesise se re, do jene prishur pazari se nuk ka vend per 2 Kryeministra dhe 2 President

Se keta ? shejtan? nuk jane 2 kapo te vetem te kesaj ? BANDE? politike 30 vjeçare por jane 4 kapo e gjys, dhe 30 lango pas Tyre qe ju duket vetja si gango?-thekson deputeti.

Gjithashtu ai ka edhe një apel të fortë për qytetarët shqiptarë, ndërsa thekson se ?Te nderuar shqiptare!

Sot eshte nje dite e madhe per sejcilin nga ne, per te degjuar fillimin e rrefimeve qe te ? penduarit? do tregojne per te gjitha pazaret e pista qe kane kryer ne kurrizin e shqiptareve

Ishalla jua kane perkthyer mire nderkombetareve deklarimet e dy te ?penduareve? te pare te ? bandes? politike 30 vjeçare, qe edhe ata te ? shkrete? te mos ? lodhen? shume per ti ? pajtuar? as neper skutat e pallatit te kongreseve as ne rezidencat e selive diplomatike.

Atehere une ? propozoj? qe te mos behen me votime kot, sepse ka kosto te larte financiare, por ? kapot? te meren vesh me njeri tjetrin dhe te pranojne me ? dhimbje? kete ? sakrifice? te madhe per hater te shqiperise dhe shqipetareve. Njeri president, tjetri kryeminister. Pastaj kur te merziten te bejne
? rrotaçile? se nuk u be qameti dhe qytetareve tua paraqesin si mender ? rrotacion?. Keshtu besoj qe ?kenaqen? te gjitha palet.?

Më tej, ai thekson se ?keta ? pentitot? shplodhen duke nderruar karriket me njeri tjetrin pa zgjedhje, dhe populli ben sikur voton çdo 4 vjet dhe Shqiperia ecen ? para? dhe futet ne bBE nga deklaratat pro perendimore dhe emocionale te disa deputeteve qe mbreme ? shpetuan? atdheun, kombin, Shqiperine dhe shqiptaret nga ? puçi? i shtetit qe po behej nga ne ? ?tradhetaret? qe kemi kerkuar?.

Sipas Murrizit, hapja e listave është vetëm fillimi, dhe se shqiptarët do të dëgjojnë shumë këto ditë.

?Lista te hapura. Sot eshte vetem fillimi

Ehhhhh sa do degjojne shqiptaret keto dite!!!!

Populli thote: Fija keputet duke u holluar

Zullumi duke u trashur?-përfundon postimin e tij deputeti Murrizi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga