LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ka nevojë për një vaksinë”/ Ish-kreu i OBSH jep shpresë: Virusi do të shuhet

18 Maj 2020, 09:26, Lifestyle CNA
“Nuk ka nevojë për një vaksinë”/ Ish-kreu i OBSH

Ish drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Karol Sikora është shprehur se virusi Covid-19 mund të shuhet vetë dhe se mund të mos ketë nevojë për një vaksinë.

Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se ?Ekziston një shans i mirë që koronavirusi të vdesë natyrshëm përpara se të zhvillohet një vaksinë. Ne shohim një model afërsisht të ngjashëm kudo, mendoj se kemi më shumë imunitet sesa pritej. Duhet të vazhdojmë të ngadalësojmë virusin, por ai mund edhe të ?shuhet? vetë?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga