LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT-Si po kthehen maskat në një trend në industrinë e modës

17 Maj 2020, 10:13, Lifestyle CNA
FOTOT-Si po kthehen maskat në një trend në industrinë e

Maskat e fytyrës janë kthyer në një nevojë gjatë kohës së pandemisë dhe tani po kthehen në një trend në botën e modës. Duke qenë se ende po këshillohen të mbahen njerëzit po mundohen ti përshtatin ato me veshjet e tyre.

Të gjithë janë pjesë të këtij momenti edhe dizajnerët. Janë të nevojshme dhe në përmbajtjen e modës tashmë, është shprehur Angel Obasi e cila ka publikuar një foto ku shfaqet shumë stil e veshur me një veshje mjaft elegante duke e përshtatur edhe maskën.

Fotoja u pëlqye shumë në rrjetet sociale dhe Angel u shpreh për BBC që kjo është më e mira për stilin e saj de padyshim sigurinë.  Të shumtë ishin personazhet që e përqafuan këtë trend dhe po shëprndajnë kombinimet e tyre në rrjetet sociale.

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, u quajt “Udhëheqësja e shumicës së dhomës e cila kombinoi në mënyrë perfekte maskën me pantallonat”. Tiziana Scaramuzzo, pronare e Elexia Beachëear, tha që ajo krijoi trikini si shaka, por pasi ajo postoi imazhe nga seti në mediat sociale pati shumë porosi për një palë të tilla.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga