LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Me zemrën e thyer"/ Nga Olta Gixhari tek Julian Deda, artistët që reaguan dhe dënuan prishjen e Teatrit

17 Maj 2020, 13:52, Lifestyle CNA

Prishja e Teatrit Kombëtar ditën e sotme ka shkaktuar shumë reagime nga artistë të cilët kanë shprehur dhimbjen dhe pikëllimin e tyre.
Flori Binaj dhe Rozana Radi ishin ndër të parët që reaguan ashpër duke u kujtuar shqiptarëve që sot është shembur puna dhe kontributi i shumë artistëve që i kushtuan gjithë jetën e tyre Teatrit.

Aktorja Olta Gixhari ka reaguar me zemrën e thyer duke publikuar në rrjetet sociale një foto të teatrit bosh dhe e shoqëron me fjalën “Heshtje”, ndërsa Julian Deda reagon duke publikuar një foto të teatrit të shkatërruar duke shkruar: “Më vjen keq”.

Më poshtë kemi përmbledhur të gjithë reagimet e artsitëve të cilët dënuan prishjen e Teatrit Kombëtar.

Julian Deda: Më vjen keq

Florjan Binaj

Sot, 17 Maj 2020 është një nga ditët më të trishtuara të jetës time?Sot, si hajdutët natën, shkuan dhe shëmbën fasadën e teatrit?tashmë çdo vendimarrje e qeverisë merr kuptim?zgjatja e gjendjes se fatkeqsisë natyrore me muaj më shumë, mungesa e gjykatave, nuk lejohet të dalësh pas orës 17:30, nuk lejohen grumbullimet mbi 3 veta, qytetar?t mund të lëvizin nga ora 05:30 e mëngjesit ndërkohë që teatrin e shëmbën në orën 4 dhe shumë e shumë gjëra të tjera?Sot u vra një gur i çmuar i kujtesës së qytetit sepse ata që janë për të na shërbyer neve, po fshijnë kujtesën historike që të mbahet mënd vetëm historia e tyre!E turpshme se si një grusht njerëzish, janë të gatshëm të hedhin në tokë gjithçka që u përket të gjithëve, vetëm për t?u bërë servilë të shijes së 1 njeriu.Keqardhje për Shqipërinë dhe për shqiptarët, për artin?

 

 

 

A post shared by FLORJAN (@florjanbinaj) on

Olta Gixhari: Heshtje


Rozana Radi

E pabesueshme !!!!!!!!!!!!!! Lamtumire historise se Pirro Manit, Kujtum Spajvoglit, Violeta Manushit, Kadri Roshit , Rolan Trebickes , Ferdinand Radit , Agim Qirjaqit , e shume artisteve qe dhane shpirtin ketu brenda. Do kalojne vitet e sdo ta njohim me qytetin tone!!! U dogj nje Katedrale dhe e restauroj e gjithe bota ndersa ju cfar bete ? I varate per here te dyte ata qe sjane me e qe e ngriten me shume mund e dashuri kete tempull. Se di si ndjehen sot ato / ata qe firmos per te pare me syte e tyre kete qe po shikon gjithe Shqiperia sot. Une ju kisha denuar me asnje duartrokitje kur te tentoni te ngjiteni neser ne skene . Ju kisha denuar duke mos u futur ne asnje salle ku do interpretoni . Ju se meritoni dashurine e spektatorit.

 

 

 

A post shared by ?????? ???? ? (@rozana_radi) on

Anjeza Shaini

O MOJ SHQYPNI E MJERA SHQYPNI? Nuk di pse kisha shprese?. Kur te? vij ne? Tirane?n time te? dashur, qe? aq shume? më ka marre? malli, do te? kaloj nga nje? rruge? tjete?r qe? te? mos e shoh realitetin me sy, se me? dhemb ?#teatrikombe?tarnafal?
Julian Deda: Më vjen Keq!
Aurela Gaçe; E dua të renë por s?mund të shkoj para nëse nuk e di nga vij!

Aurela Gaçe: E dua të renë por s?mund të shkoj para nëse nuk e di nga vij!/ CNA.al

 

 

 

A post shared by Gjithçka e mbushur….Bosh (@aurelagaceofficial) on

Lajmet e fundit nga