LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vasili i kthehet keq Ramës/ “Kush je ti që përçan shëndetësinë shqiptare”

7 Prill 2020, 15:16, Politikë CNA

Sot, personeli i Urgjencës në Lezhë refuzoi shpërblimin që qeveria ka dhënë për muajin mars, me argumentin se nuk është mbajtur premtimi për shpërblimin prej 100 euro.

Reagimeve të shumta i është bashkuar dhe ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili.

Vasili akuzon kryeministrin Rama se po përçan shëndetësinë shqiptare se nuk do që të paguajë shpërblimin.

Mes të tjerash Vasili pohon se Rama gënjeu bluzat e bardha, ndërsa thekson se miliardat për koncesionet me oligarkët nuk i kursen.

?Kryeminister turp, qe perçan shendetesine shqiptare se nuk do te paguash shperblimin!(VIDEO).

Kryeminister turp qe ju ha djersen dhe ju mohon shperblimin mjekeve dhe infermiereve, qe po perballen me pandemine ane e mbane vendit!

Kryeminister turp qe i genjeve dhe ju kursen mjekeve shperblimin dhe nderkohe nuk kursen miliarda per koncesionet dhe oligarket!?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga